More

  Najväčší výrobca šperkov na svete Pandora, po tom ako v minulom roku oznámila rekordné tržby, zaznamenala v prvom kvartáli 2024 výrazný rast tržieb o viac než desatinu a prevádzkového zisku o takmer pätinu.

  Najväčší výrobca šperkov na svete Pandora, po tom ako v minulom roku oznámila rekordné tržby, zaznamenala v prvom kvartáli 2024 výrazný rast tržieb o viac než desatinu a prevádzkového zisku o takmer pätinu.

  Kvartálne výsledky Pandora

  Najväčší výrobca šperkov na svete, Pandora, nedávno oznámil svoje výsledky za prvý štvrťrok, ktoré prekvapili trh a analytikov svojím pozitívnym vývojom. Dánska spoločnosť, po tom ako v minulom roku oznámila rekordné tržby, zaznamenala výrazný rast tržieb o viac než desatinu a prevádzkového zisku o takmer pätinu, čo ju katapultovalo na čelo odvetvia.

  Najväčším impulzom za týmto rastom bol kľúčový americký trh, kde výrobca šperkov zaznamenala rast tržieb o 9 %. Tento rast prispel k posilneniu podielu spoločnosti na americkom trhu, hoci celkový dopyt po šperkoch sa mierne zmiernil. Spoločnosť tak dokázala prekonať očakávania trhu a v reakcii na tieto pozitívne výsledky zlepšila svoj odhad vývoja tržieb na celý rok.

  Tržby spoločnosti Pandora za prvý štvrťrok dosiahli 0,91 miliardy EUR, čo predstavuje medziročný nárast o 11 %. Tento úspech bol podporený najmä silným výkonom na americkom trhu, ktorý je kľúčovým pilierom spoločnosti. Prevádzkový zisk sa tiež zvýšil o takmer 20 % na 0,2 miliardy EUR, čím prekonal odhady analytikov.

  V reakcii na tieto výsledky spoločnosť Pandora zvýšila svoj odhad rastu tržieb na celý rok z pôvodných 6 až 9 % na nové 8 až 10 %. Napriek súčasnej dynamike na trhu si firma zachovala odhad prevádzkovej marže na úrovni 25 %. Tieto výsledky zdôrazňujú silnú pozíciu spoločnosti na trhu a schopnosť prispôsobiť sa rýchlo meniacim sa podmienkam. S dôkladným plánovaním a strategickými rozhodnutiami sa firma zdá byť na dobrej ceste dosiahnuť ďalší úspech v tomto rokujúcom období.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 12,7 miliardy EUR a jej akcie v tomto roku vzrástli o +19,6 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +82,5 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 150,6 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.