More

  Akcie firmy Lucid, ktorá vyrába luxusné elektrické vozidlá, klesli o takmer 9 %. Americká spoločnosť totiž oznámila, že jej finančná riaditeľka Sherry House odstupuje s okamžitou platnosťou.

  Akcie firmy Lucid, ktorá vyrába luxusné elektrické vozidlá, klesli o takmer 9 %. Americká spoločnosť totiž oznámila, že jej finančná riaditeľka Sherry House odstupuje s okamžitou platnosťou.

  Lucid ukončenie spolupráce s CFO

  Gagan Dhingra, súčasný viceprezident pre účtovníctvo a hlavný účtovník spoločnosti, bude navyše s okamžitou platnosťou pôsobiť ako dočasný finančný riaditeľ a hlavný finančný riaditeľ, zatiaľ čo spoločnosť Lucid hľadá náhradného finančného riaditeľa. Po dvoch rokoch strávených v spoločnosti Lucid je pán Dhingra hlboko zakorenený v podnikaní spoločnosti as desaťročiami predchádzajúcich skúseností v oblasti účtovníctva a financií má odborné znalosti na to, aby pokračoval v zameraní spoločnosti na dosiahnutie ďalších fáz rastu a na kontrolu nákladov.

  „Chcem poďakovať Sherry za jej prínos pre spoločnosť počas jej funkčného obdobia,“ povedal Peter Rawlinson, generálny riaditeľ spoločnosti Lucid. „Bola kľúčovou členkou nášho vedúceho tímu a kritickým hráčom počas významných korporátnych momentov, vrátane verejného kótovania Lucid v roku 2021, výroby a dodávky Lucid Air a nedávneho odhalenia Gravity. Prajeme Sherry veľa šťastia v jej ďalšia kapitola.“

  „Som si istá v budúcnosť automobilky a som vďačná, že som mala príležitosť prispieť k jej doterajšiemu úspechu,“ povedala House. „V tejto firme sa deje toľko vzrušujúcich inovácií a teším sa, že budem sledovať, ako spoločnosť ďalej rastie a dosahuje nové míľniky. Bolo mi cťou spolupracovať s Petrom a tímom.“

  Ak Vás zaujíma téma elektromobility nedávno sme pre Vás pripravili zaujímavý článok, ktorý si môžete prečítať nižšie:

  Ešte začiatkom roka, americký výrobca elektromobilov oznámil, že prepustí zhruba 18% pracovnej sily, teda zhruba 1300 ľudí. Firma, ktorá vyrába luxusný sedan Air, tak znižovala náklady. Akcie americkej automobilky od začiatku roka klesli o -31,6 % a v súčasnosti sa obchodujú za 4,2 USD na akciu. 

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.