Juhokórejská komisia FSC pre finančné služby v Južnej Kórei požiadala kryptoburzy, aby poskytli zoznam nedávno vyradených altcoinov s cieľom vykonať hodnotenie trhu a porozumieť povahe súvisiacich rizík. Podľa správ miestnych médií juhokórejský finančný regulátor, Komisia pre finančné služby (FSC), požiadala o zoznamu nedávno vyradených altcoinov. Konkrétne chce, aby burzy vyradili aktíva, o ktorých sa domnieva, že majú vysoké investičné riziká.

Kryptomeny vyradené zo zoznamu

Juhokórejská komisia FSC údajne zaslala 14. júna oznámenie na 20 búrz a požiadala ich o zoznam do 16. júna. Jedna burza, Upbit, ovplyvnila 30 altcoinov buď ich odstránením, alebo ich 11. júna označila ako „významné položky“.

Juhokórejská komisia FSC údajne chce, aby tento zoznam porozumel trendom na trhu, pričom odstránené aktíva sťažili pochopenie rizika aktív. Upbit uviedol, že aktíva boli odstránené alebo uvedené inak, pretože nespĺňali interné štandardy.

Nič nenasvedčuje tomu, či je to dôsledok nedávneho oznámenia, ale juhokórejskí predstavitelia zintenzívňujú svoju kontrolu nad kryptotrhom. Medzi kroky, ktoré podnikne FSC, patrí požiadavka, aby burzy požiadali o novú licenciu po vydaní nových regulačných pokynov pre burzy. Výmeny, ktoré tak urobia, sa budú považovať za plne regulované, došlo však k určitému odporu voči týmto novým pravidlám.

1114
Taxes. Zdroj. Fool

Okrem toho krajina tiež ukladá 20% daň z triedy aktív, čo síce väčšina verejnosti s radosťou akceptuje, ale niektorí ju považujú za príliš náročnú. Okrem zákazu mincí na ochranu súkromia sa krajina jednoznačne snaží zabezpečiť, aby nedošlo k žiadnemu poškodeniu verejnosti, a to ani priamo nezákonnou činnosťou, ani rizikom investorov.

Juhokórejská komisia FSC najnovšie zverejnila špeciálnu smernicu 17. júna, ktorá vydala niekoľko konkrétnych požiadaviek. Patrí sem napríklad obchodovanie s kryptomenami, ktoré vydáva sama, alebo špeciálne zainteresované strany, zákaz zamestnancom obchodovať prostredníctvom príslušných búrz.

Juhokórejská komisia FSC – Začína sa tvrdý zákrok?

Južná Kórea zďaleka nie je jediná, aj keď je jednou z najaktívnejších, pokiaľ ide o preskúmanie kryptotrhu. Thai SEC nedávno zakázala mince, vymieňať tokeny a NFT s tým, že tieto žetóny predstavujú príliš veľké riziko pre investorov.

V praxi môže byť ťažké úplne zakázať presadenie týchto zákazov, pretože sa môžu zameriavať iba na centralizované burzy. Decentralizované burzy sú stále populárne a vďaka zlepšeniu efektívnosti a obchodných nákladov sú čoraz atraktívnejšou voľbou.

USA, z ktorých mnohé krajiny vychádzajú ako príklad, naznačili svoj zámer prísť s špecializovanejším rámcom pre trh. Administratíva spoločnosti Biden na tom údajne pracuje, zatiaľ čo senátorka Elizabeth Warren uviedla, že kryptomeny nesplnili svoj prísľub. Senátorka Elizabeth Warren na pojednávaní o tejto záležitosti pozitívne hovoril aj o CBDC, čo naznačuje, že USA môžu čoskoro oznámiť zavedenie meny založenej na blockchaine.

Juhokórejská komisia FSC - preklepuje kryptobutzy
FSC. Zdroj: Nomics

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokAktuálne investičné portfólio W. Buffeta a Berkshire Hathaway
Ďalší článokAkciové trhy sú v mínuse po rozhodnutí FEDu sprísniť monetárne pravidlá
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno