Americká konglomerátna spoločnosť Honeywell, ktorej história siaha do roku 1885 a ktorá je taktiež súčasťou jedeného z najznámejších indexov Dow Jones 30, dnes podniká v 4 oblastiach: letecký a kozmický priemysel, stavebné technológie, priemyselné a materiálne technológie a bezpečnosť a produktivita. V pondelok firma oznámila akvizíciu súkromnej spoločnosti Sparta Systems za ktorú zaplatí 1,3 mld. dolárov v hotovosti.

Spoločnosť oznámila, že integráciu softvérovej firmy využije na podporu rastu svojej divízie životných vied pri expanzii na nové trhy. Medzi zákazníkov patria najväčšie farmaceutické spoločnosti a firmy vyrábajúce zdravotnícke technológie.

hon
Diverzifikácia amerického konglomerátu Honeywell, zdroj obrázku: Investor relations Honeywell

„Produkty Sparta TrackWise Digital a QualityWise sú vitaným prírastkom k nášmu firemnému softvéru Honeywell Forge zameranému na správu výkonu. Tieto produkty ďalej posilnia prepojenie medzi údajmi o kvalite a produkcii pre výrobcov biologických vied.“ uviedol Q. Dallara, generálny riaditeľ spoločnosti Honeywell Connected Enterprise.

Následne dodal: „Naša kombinovaná ponuka uľahčí zákazníkom získanie kľúčových poznatkov z oblasti výroby a údajov o kvalite, ktoré môžu zlepšiť ich výrobné procesy a zároveň zabezpečiť kvalitu výrobkov, bezpečnosť a kontinuitu dodávateľského reťazca.“


Akcie konglomerátu Honeywell International po prudkom páde počas koronavírusového výpredaja, kedy klesli takmer o 30% na úroveň $130 získali výborné momentum a aktuálne sa držia nad úrovňou $200 za akciu. Podľa odhadov analytikov by mala spoločnosť dosiahnuť tento rok výnosy na úrovni 32,16 mld. dolárov čo by predstavovalo pokles približne o 12% oproti minulému roku. Zisk na jednu akciu (EPS) sa očakáva na úrovni $6,94, čo pri súčasnej cene akcií predstavuje ukazovateľ P/E na úrovni 30. Honeywell svojím akcionárom ponúka dividendový výnos na úrovni 1,77%.


xtb
xtb
ZDROJThe Street
Predchádzajúci článokApple plánuje do roku 2024 začať s vlastnou výrobou elektrických áut
Ďalší článokAkcie Visa vs. Mastercard v roku 2021
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno