Podľa agentúry Bloomberg, spoločnosť Sarcos Robotics plánuje vstúpiť na akciovú burzu prostredníctvom fúzie so spoločnosťou Rotor Acquisition vo forme SPAC. Ak neviete čo znamená SPAC – špeciálna akvizičná spoločnosť, odporúčame si prečítať náš článok na túto tému.

Výrobca robotov so sídlom v Salt Lake City a spoločnosť SPAC na špeciálne účely by mohli získať kombinovanú hodnotu 1,3 miliardy dolárov. Dohoda zahŕňa taktiež potenciálny zisk ďalších 280 miliónov dolárov na základe výkonnosti akcií po fúzii, uviedli ľudia oboznámení s touto možnosťou.

Na to aby transakcia mohla byť uskutočnená, spoločnosti zhromaždili 220 miliónov dolárov vo forme súkromných investícií od spoločností ako BlackRock, Millennium Management, Palantir Technologies, Caterpillar Venture Capital a Schlumberger či z vlastného manažmentu. Zástupcovia Sarcos Robotics a Rotor Acquisiton to odmietli komentovať.

Sarcos vyvíja robotické systémy pre jedinečné a neopakujúce sa úlohy, ktoré sú určené na zvýšenie produktivity medzi priemyselnými a vojenskými pracovníkmi. Jeho zariadenia si ľudia môžu „navliecť“ a tie im následne pomáhajú pohybovať ťažkými predmetmi pomocou mechanických končatín a opierok, resp. znižujú úrazy na pracovisku.

Kombináciou inteligencie, inštinktu a úsudku človeka so silou, vytrvalosťou a presnosťou strojov je výsledkom pracovná sila, ktorá je nielen bezpečnejšia, ale aj podstatne produktívnejšia.

Zdroj obrázku: Sarcos Robotics

Firma pod vedením generálneho riaditeľa Bena Wolffa by mohla získať prostredníctvom transakcie SPAC približne 500 miliónov dolárov. Akvizičná spoločnosť Rotor získala v januári 276 miliónov dolárov vo svojej prvej verejnej ponuke na akciovom trhu. Jej generálnym riaditeľom je bývalý prezident bostonského Credit Suisse, Brian Finn, zatiaľ čo jej predsedom je Stefan Selig, bývalý výkonný riaditeľ Bank of America.

xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokNajlepšie ETF fondy v roku 2021 načrtli 2 jasné trendy
Ďalší článokClubhouse rokuje o získaní kapitálu od investorov, jeho hodnota sa môže vyšplhať na 4 miliardy
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno