Sarcos Robotics plánuje vstúpiť na burzu prostredníctvom SPAC

0
298

Podľa agentúry Bloomberg, spoločnosť Sarcos Robotics plánuje vstúpiť na akciovú burzu prostredníctvom fúzie so spoločnosťou Rotor Acquisition vo forme SPAC. Ak neviete čo znamená SPAC – špeciálna akvizičná spoločnosť, odporúčame si prečítať náš článok na túto tému.

Výrobca robotov so sídlom v Salt Lake City a spoločnosť SPAC na špeciálne účely by mohli získať kombinovanú hodnotu 1,3 miliardy dolárov. Dohoda zahŕňa taktiež potenciálny zisk ďalších 280 miliónov dolárov na základe výkonnosti akcií po fúzii, uviedli ľudia oboznámení s touto možnosťou.

Na to aby transakcia mohla byť uskutočnená, spoločnosti zhromaždili 220 miliónov dolárov vo forme súkromných investícií od spoločností ako BlackRock, Millennium Management, Palantir Technologies, Caterpillar Venture Capital a Schlumberger či z vlastného manažmentu. Zástupcovia Sarcos Robotics a Rotor Acquisiton to odmietli komentovať.

xtb

Sarcos vyvíja robotické systémy pre jedinečné a neopakujúce sa úlohy, ktoré sú určené na zvýšenie produktivity medzi priemyselnými a vojenskými pracovníkmi. Jeho zariadenia si ľudia môžu „navliecť“ a tie im následne pomáhajú pohybovať ťažkými predmetmi pomocou mechanických končatín a opierok, resp. znižujú úrazy na pracovisku.

Kombináciou inteligencie, inštinktu a úsudku človeka so silou, vytrvalosťou a presnosťou strojov je výsledkom pracovná sila, ktorá je nielen bezpečnejšia, ale aj podstatne produktívnejšia.

Zdroj obrázku: Sarcos Robotics

Firma pod vedením generálneho riaditeľa Bena Wolffa by mohla získať prostredníctvom transakcie SPAC približne 500 miliónov dolárov. Akvizičná spoločnosť Rotor získala v januári 276 miliónov dolárov vo svojej prvej verejnej ponuke na akciovom trhu. Jej generálnym riaditeľom je bývalý prezident bostonského Credit Suisse, Brian Finn, zatiaľ čo jej predsedom je Stefan Selig, bývalý výkonný riaditeľ Bank of America.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno