Medzinárodná expanzia

Pinduoduo hľadá nové možnosti rastu v čase, keď obavy z toho, že čínska ekonomika by mohla prasknúť stúpajú. Vstupom na zahraničné trhy tak spoločnosť bude nasledovať kroky úspešných medzinárodných podnikov Shein a AliExpress. V súčasnosti firma na svoje medzinárodné plány pripravuje svojich obchodných partnerov.

Podľa spoločnosti EMarketer má Pinduoduo aktuálne zhruba 13 % podiel na čínskom online maloobchode. V poslednom čase však obmedzila svoje veľké investície do online objednávania potravín, čo je považované za jedno z najpotenciálnejších odvetví v Číne. Pri obmedzovaní nákladov ponúka americký trh lákavý priestor na využitie existujúcej infraštruktúry a obchodnej siete podniku.

Pinduoduo

Napriek v porovnaní s konkurenciou neskorému vstupu spoločnosti na čínsky online maloobchodný trh, Pinduduo prerazilo vo vysoko konkurenčnom odvetví zavedením sociálnych praktík, ktoré pomohli vybudovať veľkú používateľskú základňu. Tú dnes tvorí viac ako 880 miliónov zákazníkov. Pinduoduo uspelo vďaka platforme, ktorá je kombináciou komunikačnej platformy typu WhatsApp a zľavového portálu kde spotrebitelia sledujú ponuky rôznych produktov, a potom získavajú priateľov, aby nakúpili so zľavou.

Spoločnosť tento rok do značnej miery odolala makroekonomickým rizikám a predpokladá sa, že za druhý štvrťrok vykáže 2,5-percentný rast tržieb. Líder na trhu Alibaba Group, ktorý prevádzkuje okrem iného aj medzinárodne pôsobiacik podnik AliExpress, zaznamenal v tom istom období vôbec prvý pokles predajav histórií spoločnosti.

Akcie Pinduoduo


Akcie Pinduoduo v tomto roku klesli o -21,5 % a za posledných 12 mesiacov o -40,8 % na $45,76. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú za 31,4 násobok zisku na akciu (P/E); 17,9 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 17,7 násobok EV/EBITDA. V súvislosti s Pinduoduom však existujú aj pomerne veľké riziká, keďže je jednou z mála čínskych spoločností, ktoré majú akcie emitované iba v USA. To je v čase pretrvávajúceho obchodného konfliktu medzi USA a Čínou rizikom kvôli ktorému sa vedú špekulácie, že firma by mohla vydať svoje akcie aj na burze v Hong Kongu.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokAkcie Just Eat Takeaway poskočili o 25% po oznámení predaja podielu v iFood
Ďalší článokPonuka spoločnosti Rio Tinto na kúpu obrovskej medenej bane bola odmietnutá
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno