Dan Morehead, o ktorom sme písali v článku TU, je generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Pantera Capital , prevádzkovateľ investičného fondu Blockchain. Podľa jeho názoru sa bitcoin (BTC) momentálne nachádza pred predikčným plánom, ktorý má toto leto dosiahnuť 115 000 USD – čo znamená, že token by mohol prekročiť hranicu 100 000 USD v nasledujúcich niekoľkých mesiacoch alebo dokonca týždňoch.

Bitcoin v súčasnosti

Okolo bitcoinu je v posledných týždňoch znovu rušno, tento týždeň prekonal hranicu 60 000 USD, od tohto silného supportu sa však odrazil a momentálne je na hodnote necelých 58 000 USD. Viacero odborníkov zo sveta kryptomien predikuje, že BTC v tomto roku pôjde ešte vyššie. Rast poháňajú viaceré pozitívne fundamentálne správy a to najmä ohľadom čoraz väčšej akceptácie medzi inštitucionálnymi investormi. Najznámejšiu kryptomenu čoraz viac popularizujú významné fintech spoločnosti ako napr. Square či Paypal.


Bitcoin na 115 000 USD – Dôvody

Dan Morehead tiež tvrdí, že „stimulačné balíčky spôsobili, že spotrebitelia v bohatých krajinách majú značné úspory“, pričom miera úspor „vzrástla na 16,0% v treťom štvrťroku 2020 a 13,4% vo štvrtom“ z niečoho vyše 7 % v roku 2019. To podľa neho povedie k „masívnej inflácii vo veciach, kde sa nedá zmierniť kvantita“, ako sú zlato, nehnuteľnosti a bitcoiny.

Predikcia spoločnosti Pantera je založená na modeli stock-to-flow – analytickom rámci, ktorý oceňuje cenu aktíva na základe jeho ročného emisného plánu. Model meria nedostatok bitcoinov (BTC), ktorý sa riadi programovaním základnej siete zakódovaným do dizajnu blockchainu, keď bol spustený pred 12 rokmi.

Podľa tohto plánu sa počet nových bitcoinov vytvorených s každým novým dátovým blokom, zhruba každých 10 minút zníži zhruba na každé štyri roky na polovicu. Teoreticky by podľa modelu toku cenných papierov mala cena bitcoinu stúpať so znižovaním emisnej sadzby.

Moreheadove predpovede majú váhu čiastočne kvôli jeho predchádzajúcim skúsenostiam z Wall Street. Pred založením spoločnosti Pantera v roku 2003 pôsobil ako vedúci makropodnikania v hedgeovom fonde Tiger Management a predtým pracoval ako obchodník v Deutsche Bank a Goldman Sachs.

Bitcoin na 115 000 USD
Dan Morehead, zdoj obrázku: Nomics

Ďalej uviedol, že index spotrebiteľských cien (CPI) využívaný Federálnym rezervným systémom (FED) nebude ukazovať skutočnú povahu inflácie. „Cieľ CPI zahŕňa väčšinou veci nekonečnej ponuky. Pri obrovskom poklese globálnej ekonomiky bude v týchto veciach veľmi ťažké vidieť infláciu. Preto som presvedčený, že FED a ďalšie centrálne banky budú držať nohu na plynovom pedáli. “

O predikcií BTC pre rok 2021sme písali už v článku TU, kde odborníci taktiež tvrdia, že prekoná hranicu 100 000 USD v tomto roku.

Pre viac informácií zo sveta kryptomien kliknite TU.

xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics
Predchádzajúci článokAkcie CrowdStrike patrili medzi tie najlepšie za rok 2020, teraz firma zverejnila kvartálne výsledky
Ďalší článokHodnota Coinbase na úrovni $68 miliárd pred vstupom na burzu
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno