Google Cloud bude príjmať kryptomeny

Technologický obor Alphabet prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Google včera ponúkla celému krypto odvetviu vysnívanú podporu. To je tak opäť o niečo bližšie k tomu, aby ho prijali širšie masy ľudí. Google totiž oznámil, že začne prijímať platby v kryptomenách za svoje služby v oblasti cloud computingu. Google Cloud umožní spoločnostiam, vývojárom web3 projektov platiť košom digitálnych mien, ktoré ponúka kryptomenová burza Coinbase prostredníctvom jej služby Coinbase Commerce.

Coinbase Commerce je súčasťou diverzifikácie podnikania spoločnosti Coinbase. Služba podnikom umožňuje prijímať platby v kryptomenách v desiatich najpopulárnejších kryptomenách – Bitcoin, Ether, Tether USD, Bitcoin Cash, Dogecoin, Shiba Inu, USD coin, Litecoin, DAI a Apecoin.

Google Cloud spočiatku umožní malému jadru spoločností v kryptosfére platiť kryptomenami prostredníctvom Coinbase Commerce. V druhom kroku internetový gigant ponúkne túto možnosť väčšiemu počtu firiem. Služba bude účinná od roku 2023.

„Ako súčasť partnerstva je Coogle Cloud v pozícii, aby umožnil vybraným zákazníkom, počnúc tými v ekosystéme Web3, platiť za svoje cloudové služby prostredníctvom vybraných kryptomien,“ uviedli spoločnosti v spoločnej tlačovej správe. To umožňuje obchodníkom na celom svete prijímať platby v kryptomenách decentralizovaným spôsobom – nová platobná skúsenosť bude prínosom pre zákazníkov a partnerov Google Cloud, pretože zvýši možnosť platieb za služby Google Cloud.“

Web3 je trochu nejasný výraz pre najnovšiu iteráciu internetu, ktorá nahradí súčasný internet alebo web2. Je vnímaný ako decentralizovaný internet, v ktorom spotrebitelia a používatelia opäť získajú kontrolu nad svojimi údajmi.

Pozitívne správy pre Coinbase

Partnerstvo so spoločnosťou Google je pre Coinbase dobrou správou, pretože by mohlo na platformu prilákať veľké množstvo firiem, ktoré chcú využívať ekosystém Google. Kryptomenová burza by mala taktiež inkasovať aj províziu z vykonaných transakcií. Finančné podmienky partnerstva Google a Coinbase však nezverejnili.

„Sme nadšení, že Google Cloud si vybral Coinbase, aby pomohol priniesť Web3 novej skupine používateľov a poskytol výkonné riešenia pre vývojárov,“ povedal Brian Armstrong, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase. „S viac ako 100 miliónmi overených používateľov a 14 500 inštitucionálnymi klientmi strávila Coinbase viac ako desať rokov budovaním špičkových produktov na báze technológie blockchain.“

Noví partneri navyše naznačili, že budú môcť svoje partnerstvo predĺžiť. Google plánuje využívať službu Coinbase Prime, ktorá bezpečne uchováva kryptomeny organizácií a umožňuje im obchodovať. „Spoločnosti uviedli, že spoločnosť Google použije Coinbase Prime pre inštitucionálne krypto služby, ako je zabezpečená úschova a podávanie správ.

Pre Google je toto partnerstvo príležitosťou dobehnúť svojich dvoch hlavných konkurentov v cloude – Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure, ktorí dominujú cloudovému priemyslu.

Pozitívum aj pre Google

Coinbase „na oplátku“ prenesie svoje dátové aplikácie z AWS do Google. AWS ani Azure momentálne neponúkajú možnosť platiť kryptomenou. Cloudové podnikanie firmy Google, ktorého úlohou je znížiť závislosť Alphabetu od príjmov z reklamy, tak opäť rastie.

„Sme hrdí, že Coinbase si vybral Google Cloud ako svojho strategického cloudového partnera a sme pripravení slúžiť prosperujúcemu globálnemu ekosystému zákazníkov a partnerov v oblasti Web3,“ povedal Thomas Kurian, generálny riaditeľ Google Cloud. „Naším cieľom je zabezpečiť, aby všetci zákazníci mohli bez problémov využívať výhody našej škálovateľnosti, spoľahlivosti, zabezpečenia a dátových služieb, aby sa mohli sústrediť na inovácie v priestore Web3.“

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článokMeta Platforms plánuje so svojimi headsetmi s virtuálnou realitou nahradiť počítače
Ďalší článokVolkswagen investuje miliardy eur do umelej inteligencie autonómneho riadenia
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno