Obchodovanie s komoditami sa v posledných rokoch stalo jednou z najpopulárnejších foriem investovania a obchodovania. V súčasnosti možno niekoľkými kliknutiami začať obchodovať s komoditami, ako sú zlato, striebro, ropa, plyn a mnohé ďalšie. Vďaka platforme xStation 5 a širokej ponuke komoditných trhov sa XTB stala atraktívnou voľbou pre obchodníkov s komoditami, ktoré sa tradične zaraďujú medzi najobchodovanejšie nástroje. Obchodovanie s komoditami má však aj mnoho špecifík, ktoré je potrebné si uvedomiť. Z tohto dôvodu senior account manager XTB, Tom Enter, pripravil video, v ktorom vysvetľuje základné aspekty komoditného sektora. V tomto článku prinášame krátke zhrnutie hlavných tém.

Ústrednou témou tohto videa je zameranie na časový horizont. Väčšina z nás si obchodovanie s komoditami pravdepodobne spája predovšetkým s obchodovaním. To je v tomto odvetví samozrejme veľmi populárne, ale existuje aj množstvo investičných nástrojov pre dlhodobých investorov, ktorí chcú napríklad diverzifikovať svoje akciové portfólio.

Pri klasickom krátkodobom obchodovaní s komoditami sa obchodníci zameriavajú na sledovanie krátkodobých cenových pohybov a snažia sa profitovať z rýchlych zmien. Obchodovanie si vyžaduje aktívne sledovanie trhu a rýchle reakcie na udalosti, ktoré môžu ovplyvniť ceny komodít. Ide teda o disciplínu, ktorá si vyžaduje prípravu a sústredenie. V tomto videu sa dozviete, ako vám môže pomôcť pákový efekt, čo je to skalpovanie a prečo je pri tomto type obchodovania dôležitý shorting.

Niektorí investori sa naopak zameriavajú na dlhodobé investovanie do komodít, pretože veria v potenciál dlhodobého rastu cien. Dlhodobé investovanie si vyžaduje pochopenie základných faktorov, ktoré ovplyvňujú ceny komodít, ako sú ponuka a dopyt, geopolitické udalosti a ekonomické trendy. Na druhej strane si tieto investície nevyžadujú takú aktivitu ako krátkodobé obchodovanie. V tomto videu Tom ukazuje, ktoré komoditné skupiny sú vhodné na dlhodobé investovanie a aký pákový efekt sa oplatí použiť. Samozrejme, teória bez praxe je zvyčajne bezcenná, preto je všetko vysvetlené na reálnych príkladoch.

Podrobnejšie informácie o obchodovaní s komoditami nájdete vo videu Komodity v XTB na kanáli YouTube spoločnosti XTB – je voľne dostupné na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=C0UMRHuS7B8

xtb
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokKering, vlastník Gucci, kupuje výrobcu parfumov Creed za 3,8 miliardy EUR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno