Akcie Uber v pluse 8% po oznámení kúpy alkoholickej donáškovej služby Drizly.

Akvizícia alko-donáškového startupu by mala stáť Uber cca 1,1 mld. dolárov

0
484

Akcie Uber zareagovali na správy ohľadom akvizície rastom o 8% v dnešnom obchodovaní. Akvizícia by mala stať Uber Technologies cca 1,1 mld. dolárov, čo je relatívne vysoká čiastka, ktorá sa pravdepodobne opiera o nádej, že dopyt po službách Drizly vydrží aj po odznení súčasnej pandémie koronavírusu.

Táto akvizícia je pre californský Uber najväčšou od júla, kedy podnik kúpil 4. najväčšieho hráča na trhu donášky jedla v USA, službu Postamtes, čím zvýšila podiel na trhu svojej služby Uber Eats a potvrdzuje ďalšiu diverzifikáciu spoločnosti. Kúpa Drizly pozostáva najmä z akcií Uber a hotovosti, ktorá je pod úrovňou 10%, uviedli obe firmy v utorok.

Akcie Uber
Akcie Uber – služba Drizly, zdroj obrázku: Drizly

Drizly má za sebou prelomový rok, keďže spotrebitelia uviazli doma a siahali čoraz viac po donáškach, aby nemuseli vychádzať z domu, čo vyústilo aj do výrazne vyššieho dopytu po donáške alkoholu. Služba Drizly pôsobí vo viac ako 1400 amerických mestách a spája zákazníkov s miestnymi obchodmi s možnosťou si objednať pivo, víno či „tvrdší“ druh alkoholu. V máji boli tržby spoločnosti cca o 400% vyššie nad historickými úrovňami, pričom tento rast poháňal zvýšený počet objednávok i zvýšená priemerná cena 1 objednávky.

xtb

Pandémia transformovala Uber zo spoločnosti, ktorá primárne fungovala na zdieľanej preprave cestujúcich na firmu, ktorá dodáva jedlo z reštaurácií prostredníctvom spomínanej služby Uber Eats, ktorá tvorila jednoznačne najväčšiu časť jej príjmov. Akvizícia rozšíri služby Uber o ďalšiu kategóriu, pričom dohoda by sa mala uzavrieť v prvej polovici tohto roka.


Akcie Uber v aktuálnom roku relatívne výrazne zaostávajú za širším akciovým trhom, avšak zdá sa, že sa už definitívne zotavili z poklesu z obdobia koronakrízy v marci minulého roka kedy sa cena akcií prepadla až na úroveň pod $15.

Ďalšie novinky

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno