Nové ciele

Akcie PVH vo včerajšom obchodovaní vzrástli o +5,35 % na $80,70 po tom, čo spoločnosť stanovila nové finančné ciele na rok 2025 a zvýšila program spätných odkupyov akcií. Americká módna skupina, ktorá vlastní značky ako Calvin Klein a Tomy Hilfiger si stanovila za cieľ dosiahnuť do roku 2025 celkové príjmy 12,5 miliardy dolárov. V roku 2021 pritom boli na úrovni 9,2 miliardy dolárov, keď v porovnaní s rokom 2020 stúpli o 28 %.

Vedenie firmy v rámci svojho „plánu PVH+“, ktorý dáva do centra pozornosti podniku produkty, zapájanie spotrebiteľov, digitálne vedený trh, vývoj prevádzkového modelu založeného na dopyte a údajoch, zvyšovaní efektivity a investíciách do rastu, prognózuje viacročný strategický rast. Na základe neho manažment očakáva pravidelné zvyšovanie príjmov o takmer 10 % ročne, rožšírenie operatívnej ziskovej marže na 15 % a voľný cashflow presahujúci 1 miliardu dolárov.

„Po úspešnom zrýchlení oživenia a vygenerovaní rekordných ziskov na akciu v roku 2021 je teraz našou prioritou spojiť sa so spotrebiteľmi spôsobmi, ktoré odrážajú vzorec na víťazstvo v „novom normále“ a na vytváranie dlhodobej hodnoty,“ vyjadril sa generálny riaditeľ PVH, Stefan Larsson.

Kľúčovými ťažnými silami rastu podniku by mali byť práve značky Calvin Klein a Tommy Hilfiger. V snahe maximalizovať výkon skupiny sa spoločnosť v predošlých rokoch rozhodla zbaviť menej úspešných značiek. V auguste 2021 dokončila predaj Heritage Brands súkromne vlastnenej skupine Authentic Brands. Prostriedky z predaja PVH využíva na zníženie dlhu, ktorý ešte v januári 2020 predstavoval 5,4 miliardy dolárov, avšak dnes už to je len 3,95 miliardy dolárov.

Odkupy akcií a dividenda

Súčasťou prezentácie investorom bolo oznámenie, že predstavenstvo spoločnosti schválilo zvýšenie programu spätných odkupov akcií o 1 miliardu dolárov a predĺženie o 3 roky, do júna 2026. PVH v roku 2021 odkúpila približne 3,3 milióna akcií svojich kmeňových akcií za 350 miliónov dolárov a celkovo už 1,8 miliardy dolárov v rámci programu, ktorý má hodnotu 2,0 miliardy dolárov.

Okrem odkupov akcií PVH vracia hodnotu investorom aj prostredníctvom vyplácania dividend. Aktuálna štvrťročná dividenda je na úrovni $0,0375, čo pri dnešnej cenej akcií predstavuje ročný dividendový výnos 0,19 %.

Akcie PVH


Akcie PVH za posledných 12 mesiacov klesli o -25,48 % na $80,70, čím výrazne zaostávajú za výkonom akciového indexu S&P 500. Ten v rovnakom období vzrástol o +6,18 %. Akcie firmy sa v súčasnosti obchodujú za 6,1 násobok zisku na akciu (P/E), 7,2 násobok voľného cashflowu na akciu (P/FCF) a 5,9 násobok EV/EBITDA. To proti zvyšku trhu možno považovať za nízke hodnoty.

Ďalši novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článok6 odvetví, ktoré budú zo súčasných makroekonomických podmienok ťažiť
Ďalší článokGlaxoSmithKline kúpi spoločnosť Sierra Oncology za $1,9 mld.
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno