Akcie PVH stúpajú po oznámení nových finančných cieľov a zvýšení odkupu akcií

Módna spoločnosť si vytýčila pomerne optimistické ciele, na čo reagovali akciové trhy rastom, keďže akcie PVH sa javia lacno.

0
215

Nové ciele

Akcie PVH vo včerajšom obchodovaní vzrástli o +5,35 % na $80,70 po tom, čo spoločnosť stanovila nové finančné ciele na rok 2025 a zvýšila program spätných odkupyov akcií. Americká módna skupina, ktorá vlastní značky ako Calvin Klein a Tomy Hilfiger si stanovila za cieľ dosiahnuť do roku 2025 celkové príjmy 12,5 miliardy dolárov. V roku 2021 pritom boli na úrovni 9,2 miliardy dolárov, keď v porovnaní s rokom 2020 stúpli o 28 %.

Vedenie firmy v rámci svojho „plánu PVH+“, ktorý dáva do centra pozornosti podniku produkty, zapájanie spotrebiteľov, digitálne vedený trh, vývoj prevádzkového modelu založeného na dopyte a údajoch, zvyšovaní efektivity a investíciách do rastu, prognózuje viacročný strategický rast. Na základe neho manažment očakáva pravidelné zvyšovanie príjmov o takmer 10 % ročne, rožšírenie operatívnej ziskovej marže na 15 % a voľný cashflow presahujúci 1 miliardu dolárov.

„Po úspešnom zrýchlení oživenia a vygenerovaní rekordných ziskov na akciu v roku 2021 je teraz našou prioritou spojiť sa so spotrebiteľmi spôsobmi, ktoré odrážajú vzorec na víťazstvo v „novom normále“ a na vytváranie dlhodobej hodnoty,“ vyjadril sa generálny riaditeľ PVH, Stefan Larsson.

xtb

Kľúčovými ťažnými silami rastu podniku by mali byť práve značky Calvin Klein a Tommy Hilfiger. V snahe maximalizovať výkon skupiny sa spoločnosť v predošlých rokoch rozhodla zbaviť menej úspešných značiek. V auguste 2021 dokončila predaj Heritage Brands súkromne vlastnenej skupine Authentic Brands. Prostriedky z predaja PVH využíva na zníženie dlhu, ktorý ešte v januári 2020 predstavoval 5,4 miliardy dolárov, avšak dnes už to je len 3,95 miliardy dolárov.

Odkupy akcií a dividenda

Súčasťou prezentácie investorom bolo oznámenie, že predstavenstvo spoločnosti schválilo zvýšenie programu spätných odkupov akcií o 1 miliardu dolárov a predĺženie o 3 roky, do júna 2026. PVH v roku 2021 odkúpila približne 3,3 milióna akcií svojich kmeňových akcií za 350 miliónov dolárov a celkovo už 1,8 miliardy dolárov v rámci programu, ktorý má hodnotu 2,0 miliardy dolárov.

Okrem odkupov akcií PVH vracia hodnotu investorom aj prostredníctvom vyplácania dividend. Aktuálna štvrťročná dividenda je na úrovni $0,0375, čo pri dnešnej cenej akcií predstavuje ročný dividendový výnos 0,19 %.

Akcie PVH


Akcie PVH za posledných 12 mesiacov klesli o -25,48 % na $80,70, čím výrazne zaostávajú za výkonom akciového indexu S&P 500. Ten v rovnakom období vzrástol o +6,18 %. Akcie firmy sa v súčasnosti obchodujú za 6,1 násobok zisku na akciu (P/E), 7,2 násobok voľného cashflowu na akciu (P/FCF) a 5,9 násobok EV/EBITDA. To proti zvyšku trhu možno považovať za nízke hodnoty.

Ďalši novinky zo sveta investovania

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno