Akcie FuboTV

Akcie FuboTV si ešte nie tak dávno užívali pomerne veľkú pozornosť a popularitu. Spoločnosť totiž pôsobí v odvetví streamovacích služieb, ktoré sa tešia veľkému záujmu, keďže čoraz viac nahrádzajú tradičné lineárne vysielanie. Navyše sa jej darí rýchlo rásť naprieč všetkými dôležitými metrikami s výnimkou ziskovosti, čo však investori v počiatočných fázach rastu radi strpia.

Pred 2 rokmi tak akcie FuboTV vystrelili nahor o stovky percent až sa dostali na svoj vrchol, ktorého hodnota predstavuje cenu $57,47. Odvtedy však zažívajú akcionári podniku tvrdý pád a ten nie a nie zastaviť. Aktuálne sa akcie FuboTV obchodujú na cene $13,56, čo predstavuje pokles z najvyššej ročnej hodnoty o -76,4 %.

Akciám FuboTV sme sa bližšie venovali aj v našom článku: Akcie Roku vs. FuboTV: ktoré sú lepšie?


FuboTV a jeho problémy

FuboTV je americká spoločnosť, ktorá bola založená len v roku 2015 a prevádzkuje svoju vlastnú platformu na živé streamovanie športových udalostí, správ a zábavného obsahu v USA, Kanade a Španielsku. Zákazníkom umožňuje prístup k živému obsahu viac ako 100 športových televíznych staníc prostredníctvom streamovacích zariadení, smart TV, PC, mobilných telefónov a tabletov. Aktuálne spoločnosť registruje 945 tisíc prémiových zákazníkov s mesačným predplatným, ktorí strávili sledovaním vysielania na platforme 284 miliónov hodín. FuboTV okrem predplatného generuje príjmy aj skrz digitálnu reklamu.

Hoci sa FuboTV teší vysokému tempu rastu a skrýva v sebe potenciál investori boli voči niektorým posledným krokom manažmentu skeptickí, čo sa podieľalo na vyššie spomínanom poklese ceny akcií.

V poslednom štvrťroku vedenie firmy oznámilo akvizíciu francúzskej streamovacej platformy Molotov SAS. Tá má takmer 4 milióny aktívnych mesačných používateľov a obsahuje viac ako 70 TV kanálov. Ďalším otáznikom je previazanie stremovacej platformy s vlastnými možnosťami online stávkovania, čo predstavuje momentálne jedno z najrýchlejšie rastúcich odvetví v USA a taktiež vývoj vlastných športových hier.

Akvizícia Molotov SAS znamená odklon spoločnosti od svojho športového zamerania smerom k zábavnému obsahu, čo však znamená, že FuboTV v tejto oblasti bude súperiť s gigantmi typu Netflix, Disney, HBO Max či Amazon. Online stávkovanie a výoj mobilných hier sú ďalšími oblasťami, v ktorých tkvie rastový potenciál, avšak kde bude konkurenčný boj rovnako ťažký.

V každom prípade, ak bude chcieť Fubo uspieť, bude musieť vynaložiť a spáliť veľké množstvo kapitálu. Kapitálu, ktorí budú musieť investori obetovať, aby si firma našla svoje miesto na trhu, čo bude pre súčasných akcionárov predstavovať s najväčšou pravdepodobnosťou riedenie ich podielu.

Zlepšený výhľad

Náplasťou pre akcionárov však môže byť pozitívna správa manažmentu zo včerajšie dňa. Vedenie spoločnosti zlepšilo svoj výhľad ohľadom tržieb na posledný štvrťrok 2021 a po novom očakáva tržby na úrovni 215 až 220 miliónov dolárov. FuboTV uviedlo, že príjmy v tomto období stúpnu o 105 % až 109 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom a prekročia predchádzajúce odhady 205 až 210 miliónov dolárov. Tento odhad prevýšil aj trhové očakávania, keďže analytici FactSet odhadujú príjmy za štvrtý kvartál vo výške 211,6 milióna dolárov.

Napriek pozitívnej správe včera akcie FuboTV klesli o ďalšie -2,93 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokVýrobca hier GTA či Red dead Redemption kúpi Zyngu za $12,7 mld.
Ďalší článokAirbus na vrchole už 3. rok v rade, dodal 2x viac lietadiel ako Boeing
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno