Odčlenenie VMware

Akcie Dell Technologies včera poskočili po uzavretí trhu o +7,87% po tom čo, spoločnosť oznámila plánované oddelenie svojho 81%-ného podielu v spoločnosti VMware. Výsledkom transakcie budú dve samostatné spoločnosti, ktoré by mohli ťažiť z rastu súčasnej éry dát. Transakcia by sa mala uzavrieť v priebehu štvrtého kvartálu kalendárneho roku 2021.

Spoločnosti Dell Technologies a VMware následne uzavrú obchodnú dohodu, ktorá zachová jedinečný a diferencovaný prístup firiem k spoločnému vývoju dôležitých riešení a zosúladeniu obchodných a marketingových aktivít. Spoločnosť VMware bude naďalej využívať finančné služby spoločnosti Dell, aby svojim zákazníkom pomohla financovať ich digitálne transformácie.

„Odčlenením spoločnosti VMware očakávame, že podporíme ďalšie príležitosti na rast spoločností Dell Technologies i VMware a prinesieme významnú hodnotu pre zainteresované strany,“ uviedol Michael Dell, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Dell Technologies. „Obe spoločnosti zostanú dôležitými partnermi a poskytnú Dell Technologies diferencovanú výhodu v tom, ako zákazníkom prinášame riešenia. Spoločnosť Dell bude zároveň pokračovať v modernizácii svojej hlavnej infraštruktúry a podnikania v oblasti počítačov a prijímať nové príležitosti prostredníctvom otvoreného ekosystému pre rast v hybridnom a súkromnom cloude, edge a telekomunikáciách.“

Po odčlenení zostane Michael Dell predsedom a výkonným riaditeľom spoločnosti Dell a zároveň aj predsedom predstavenstva spoločnosti VMware.

Akcie Dell
Zdroj obrázku: datecenters.com

Vytváranie podstatnej hodnoty a výhody pre Dell

Vďaka komplexnému zhodnoteniu všetkých potenciálnych možností sa oba podniky zhodli, že oddelenie zjednoduší kapitálovú štruktúru a vytvorí dodatočnú dlhodobú hodnotu pre investorov. Keď sa transakcia uzavrie, spoločnosť VMware rozdelí špeciálnu dividendu v hotovosti vo výške 11,5 – 12 miliárd dolárov všetkým svojím akcionárom, vrátane spoločnosti Dell. Na základe súčasného 80,6% podielu by spoločnosť Dell získala približne 9,3 – 9,7 miliárd dolárov. Tieto prostriedky v úmysle použiť čistý výnos na splácanie dlhu. Pri uzavretí transakcie dostanú akcionári Dell Technologies zhruba 0,44 podielu akcie VMware za každú 1 akciu Dell, ktorú vlastnia.

So silnejšou kapitálovou štruktúrou je Dell pripravený podieľať sa ešte viac na oživení výdavkov spotrebiteľov v oblasti infraštruktúry a počítačov, nových modelov cloudových operácií a ďalších iniciatív spojených s digitálnou transformáciou. Firmy budú naďalej fungovať v úzkej spolupráci s cieľom podnietiť inovácie, zachovať synergie a generovať nové príležitosti rastu. S dátami v centre pozornosti sa americká spoločnosť plánuje zamerať na:

  • Posilňovanie vedúceho postavenia v oblasti rozširovania technologickej infraštruktúry a trhov klientov
  • Expanziu do nových oblastí rastu hybridného cloudu, edge, 5G, telekomunikácií a správy dát
  • Poskytovanie moderných zákazníckych skúseností v ekonomike typu „odkiaľkoľvek“, vrátane rýchleho posunu k modelom cloudovej prevádzky a spotreby v rámci iniciatívy APEX

Akcie Dell Technologies


Hoci má spoločnosť Dell za sebou 37 rokov podnikania, na akciovom trhu debutovala iba v roku 2016, odvtedy akcie Dell vzrástli o zhruba +290% a aktuálne sa nachádzajú na svojej najvyššej úrovni.

Ďalšie novinky Akcie Dell

xtb
xtb
ZDROJPRNewswire
Predchádzajúci článokPodľa analytika majú akcie Palantir hodnotu $20, firme chýba komerčný rast
Ďalší článokAkcie Nvidia vs. AMD, ktoré sú lepšie?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno