Zlepšený výhľad spoločnosti

Spoločnosť Darktrace, zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou, ktorá debutovala na londýnskej burze v apríli, dnes informovala o aktualizácií svojho usmernenia pre hospodársky rok 2022. Analytici a investori majú podľa nového výhľadu manažmentu rátať s rastom príjmov o viac ako +40% na najmenej 278 miliónov libier.

Akcie britskej firmy po oznámení vyskočili o +15% na nové maximum 664 pencí, avšak postupom optimizmus na burze mierne ochladol a aktuálne sa nachádzajú vyššie o +9% na cene 628,5 pencí.

Generálna riaditeľka Poppy Gustafsson uviedla, že dopyt po riešeniach umelej inteligencie (AI) v oblasti kybernetickej bezpečnosti od Darktrace je „silný, pretože pokročilé kybernetické útoky naďalej prekonávajú ľudské schopnosti bezpečnostných tímov“.

Firma Darktrace, ktorá využíva AI na detekciu útokov v sieťach IT uviedla, že do konca júna 2022 očakáva medziročný rast výnosov o +29%+32%. Predtým vedenie spoločnosti rátalo s rastom na úrovni +27% na +30%. Aktualizácia sa týkala taktiež počtu klientov. Ich aktuálny počet je približne 5 600, čo je o +42% viac ako v predošlom roku a medzi novými zákazníkmi možno nájsť rôzne vládne agentúry či nadnárodne podniky.

Anualizované opakujúce sa príjmy (ARR), čo je kľúčový ukazovateľ pre softvérové spoločnosti s predplatným modelom, na konci júna boli najmenej 340 miliónov dolárov, čo predstavuje medziročný rast o +44%. To prekonalo očakávania, keďže analytici predpokladali rast vo výške +35%.

Akcie Darktrace - platforma na kybernetickú ochranu Darktrace
Zdroj obrázku: Why Darktrace?

Darktrace

Spoločnosť bola založená v roku 2013 bývalými zamestnancami amerických a britských spravodajských agentúr a matematikmi z univerzity v Cambridge. Jej technológia Darktrace Immune System využíva umelú inteligenciu na to, aby sa naučila ako organizácie fungujú a ako komunikujú ich zamestnanci komunikujú s cieľom zistiť nezrovnalosti, zastaviť kybernetické útoky a zabrániť ich šíreniu. Využíva na to analogický prístup k učeniu “digitálnej DNA” organizácie a neustále sa meniacemu prostriediu.

Táto technológia poskytuje úplné pokrytie hlavných aplikácií SaaS a cloudových služieb vrátane platforiem Microsoft 365, Zoom, Slack, Okta a mnohých ďalších, pričom bezproblémovo sa integruje s celým radom bezpečnostných nástrojov, od brán firewall až po rôzne systémy SIEM a SOAR. 

Akcie Darktrace


Kyberbezpečnostná spoločnosť Darktrace vstúpila na akciový trh na cene 250 pencí za akciu 30. apríla, avšak hneď prvý deň sa cena jej akcií vyšplhala nad úroveň 300 pencií. Od júna získali akcie Darktrace navyše výborné momentum a od svojej IPO ceny sa nachádzajú vyššie už o +151%. Akcie Darktrace

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
ZDROJReuters
Predchádzajúci článokPotenciálne zlúčenie Avastu a Nortonu vystrelila akcie českej firmy blízko maxima
Ďalší článokNetflix expanduje do videoherného priemyslu, trhy a analytici sú optimistickí
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno