Akvizícia

Akcie českej spoločnosti Avast dnes na londýnskej burze vyskočili o +14% blízko svojej najvyššej hodnoty v histórií po tom uviedla, že je v pokročilých rokovaniach o zlúčení s kyberbezpečnostnou firmou NortonLifeRock. Podľa dostupných informácií by mohla byť akvizícia firmy s trhovou hodnotou 6 miliárd eur dokončená v priebehu tohto mesiaca a pri započítaní klasického prémia, ktoré sa platí pri podobných transakciách by mohol Norton za Avast zaplatiť zhruba 6,75 miliardy eur.

Americká firma so sídlom v arizonskej Tempe má trhovú hodnotu asi 13,15 miliardy eur a za akvizíciu výrobcu populárneho antivírusu s viac ako 435 miliónmi používateľov by mala ponúknuť kombináciu hotovosti a akcií kombinovaného podniku. NortonLifeRock bol predtým známy ako Symantec, avšak v roku 2019 spoločnosť predala svoje podnikanie v oblasti podnikového zabezpečenie Broadcomu za 9 miliárd eur.

„Nie je isté či dôjde k nejakej transakcii, alebo za akých podmienok by k nej mohlo dôjsť,“ uviedol Avast v stredajšom vyhlásení. Spoločnosť NortonLifeLock rokovania osobitne potvrdila a uviedla, že dosiaľ k žiadnej dohode nedošlo.

„Kombinácia spoločností NortonLifeLock a Avast by spojila dve spoločnosti so zosúladenými víziami, vysoko komplementárnymi obchodnými profilmi a spoločným záväzkom k inováciám, ktoré pomáhajú chrániť a posilňovať schopnosť ľudí bezpečne žiť svoj digitálny život,“ uviedol vo svojom vyhlásení NortonLifeLock.

Akcie Avast


Akcie Avast sa tak dostali blízko svojho historického maxima a aktuálne sa obchodujú za 49,5 násobok ročného zisku na akciu (P/E). Pražšká firma taktiež ponúka svojim akcionárom ročný dividendový výnos na úrovni 2,36%. Akciám Avast sme sa venovali taktiež v našom článku, kde sme informovali o tom, že vyzerajú byť pomerne lacné.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článok3 nadhodnotené akcie, ktorým je lepšie sa vyhnúť
Ďalší článokAkcie Darktrace v pluse 9% po zlepšenom výhľade
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno