Energetická kríza je nepochybne kľúčovou témou súčasnosti. Úzko súvisí s infláciou a celkovou situáciou v ekonomike aj na finančných trhoch. Ako dlho s nami bude a aké následky bude mať na spoločnosť a trhy? Práve tieto a ďalšie kľúčové témy sa budú riešiť budúci utorok, teda 20. septembra od 18.00 h.

V živej diskusii na YouTube kanáli XTB vystúpi Lukáš Kovanda (ekonóm a člen Národnej ekonomickej rady vlády), Tomáš Prouza (prezident Zväzu priemyslu a obchodu) a Jiří Tyleček (komoditný analytik). Diskusia sa zameria nielen na aktuálny stav, ale najmä na krátkodobý až strednodobý výhľad. Nikto nemá vešteckú guľu a situácia sa mení veľmi rýchlo.

Existujú však možné scenáre a je potrebné mať o nich prehľad, vyhodnotiť ich pravdepodobnosti, dopady a pod. Už teraz máme určité náznaky toho, ako budú krajiny v nasledujúcich mesiacoch a rokoch postupovať. Keďže je XTB brokerskou spoločnosťou a zameriava sa aj na ponuku investovania do akcií a ETF, je zrejmé, že jednou z ústredných tém diskusie bude tiež vplyv na hlavné akciové trhy. Stranou však nezostanú ani ďalšie aktíva – rizikové a veľmi volatilné (kryptomeny, ropa a i.), aj konzervatívne (dlhopisy, zlato a i.).

Je zrejmé, že ten, kto bude mať informačný náskok, nakloní svoju pravdepodobnosť úspechu v investovaní na svoju stranu aj v tejto neľahkej dobe. Pre každú krízu je charakteristická všeobecná nestabilita, ktorá sa prelieva aj na investorov a do finančných trhov. Ako v každej kríze, táto nestabilita spôsobuje cenovú volatilitu aktív, a to vytvára množstvo príležitostí.

Vysielanie je úplne zadarmo a verejne dostupné pre všetkých – odporúčame zapnúť si upozornenie priamo na YouTube, nech vám vysielanie neunikne:

https://youtu.be/yXKFqYQV3eo

xtb
Predchádzajúci článokTencent zdvojnásobil svoju stávku v európskom vydavateľovi hier Ubisoft, ktorý čelí problémom
Ďalší článokAnalýza akcie Alphabet: technologický gigant s veľkým potenciálom (VIDEO)
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno