Nový rok je pred nami a s ním aj príležitosť začať s čistým štítom. Ako však môžeme tento rok urobiť lepším ako ten minulý? Ponúka sa investovanie do lepšej informovanosti a vzdelávania vo všeobecnosti. V oblasti investovania, obchodovania a na trhoch všeobecne to platí dvojnásobne. Preto XTB Online Trading, najväčší miestny broker, zhromaždil profesionálnych investorov a obchodníkov, aby vám v celkovo piatich videách poskytli svoje najlepšie investičné rady na rok 2022.

Bez zlepšenia zavedených procesov je ťažké očakávať zlepšenie svojich výsledkov – preto je potrebné na sebe neustále pracovať a posúvať svoje znalosti dopredu. Tiež je rozumné nechať si poradiť a získať poznatky od ľudí, ktorí sa na trhoch pohybujú už veľmi dlho. Nie je náhoda, že súčasné osobnosti sveta financií, ako je Radovan Vávra, sú také úspešné – je to pohľad skutočného profesionála, ktorý videl trhy v rôznych scenároch. Nie je náhoda, že medzi najvplyvnejšie osobnosti investičného sveta patria legendy ako Warren Buffett a Benjamin Graham. Informácie a znalosti týchto ľudí môžu mať nevyčísliteľnú hodnotu.

V sérii Investičné rady 2022 vám tento pohľad poskytne päť skúsených investorov. Jaroslav Brychta, ktorý natočil vôbec prvé video z tejto série, sa na trhoch pohybuje už takmer 15 rokov a je aktívnym investorom na plný úväzok. Vo svojich výstupoch uvádza nielen svoj prístup a názor na vývoj trhov v roku 2022, ale aj veľmi zaujímavé údaje o úspešnosti portfólio manažérov a pod., ku ktorým sa dostane len málokto.

Ďalším prednášajúcim je napríklad Marek Vaňha, ktorého pohľad na trhy a najmä technickú analýzu patrí medzi najlepšie na CZ/SK scéne. Aj on zhodnotí svojím jedinečným štýlom trhy naprieč inštrumentmi a upozorní na možné riziká alebo zaujímavé príležitosti. V neposlednom rade sa môžete tešiť na prezentáciu Ondřeja Hartmana z FXstreet, ktorý je autorom niekoľkých kníh o obchodovaní a jeho stratégie a prístupy fungujú už mnoho rokov.

Najlepšie na dnešnej online dobe je, že väčšina týchto informácií je dostupná zadarmo a máme ich na dosah ruky – či už vo forme podcastov, videí na YouTube a pod. Videá si opäť môžete pozrieť zadarmo na oficiálnom kanáli XTB Česká republika a Slovensko na YouTube – stačí vyplniť jednoduchý formulár na tejto stránke a odkazy vám prídu do e-mailu

Získať kvalitné informácie je v súčasnosti veľmi jednoduché – ťažšie je ich správne spracovať. Učte sa od najlepších a vykročte v roku 2022 tou správnou nohou. Prajeme vám veľa úspechov v tomto roku!

xtb
xtb
Predchádzajúci článokMicrosoft expanduje kúpou Activision Blizzard za $68,7 mld. do herného metaverse
Ďalší článokAkcie Cheescake Factory vs. Domino´s Pizza: ktoré sú lepšie pre rok 2022?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno