Spoločnosť MicroStrategy (MSTR) v pondelok oznámila svoje plány na získanie 400 dolárov pomocou ponuky dlhov za účelom nákupu ďalších bitcoinov (BTC). Spoločnosť so sídlom vo Virgínii už vlastní 92 079 BTC. Súčasťou oznámenia bolo aj uvedenie ďalšieho subjektu s názvom MicroStrategy Services Corporation. Finančné prostriedky sa získajú ponúknutím celkovej sumy istiny s prioritnými zaistenými bankovkami v hodnote 400 miliónov dolárov splatnej do roku 2028.

Toto vydanie uvádza, že ponuka podlieha trhovým podmienkam, a neposkytuje žiadne záruky, či a kedy bude možné splniť podmienky ponuky. Predané bankovky budú podľa tohto vydania „plne a bezpodmienečne zaručené na základe vyššej úrovne zabezpečenej spoločne a nerozdielne spoločnosťou MicroStrategy Services Corporation“.  

Poznámky budú k dispozícii iba pre kvalifikovaných inštitucionálnych kupujúcich „na základe pravidla 114A podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933,“ uvádza MicroStrategy. Patria sem osoby mimo USA, ktoré dodržiavajú nariadenie S podľa rovnakého zákona. Pokiaľ ide o podporu, poznámky zostanú v bezpečí pomocou existujúcich aktív MicroStrategy. To vylučuje súčasné držby bitcoinov v MicroStrategy. 

Čo je spoločnosť MicroStrategy

MicroStrategy Incorporated je spoločnosť, ktorá poskytuje business intelligence (BI), mobilný softvér a cloudové služby. Spoločnosť, ktorú v roku 1989 založili Michael J. Saylor, ktorý je v súčasnosti generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Sanju Bansal a Thomas Spahr, vyvíja softvér na analýzu interných a externých údajov s cieľom prijímať obchodné rozhodnutia a vyvíjať mobilné aplikácie. Je to verejná obchodná spoločnosť so sídlom v Tysons Corner vo Virgínii v metropolitnej oblasti Washingtonu, jej hlavných konkurentov v oblasti podnikovej analýzy patria spoločnosti SAP AG Business Objects , IBM Cognos a platforma BI spoločnosti Oracle. 

Spoločnosť MicroStrategy plánuje získať 400
Microstrategy. Zdroj: Nomics

Spoločnosť naďalej investuje do býčích investícií BTC

Spoločnosť od nového roku neurobila menej ako šesť veľkých nákupov, aby sa jej celkové vlastníctvo bitcoinu zvýšilo na takmer 3,4 miliardy dolárov. Spoločnosť MicroStrategy nakúpila v prvom štvrťroku roku 2021, 20 857 bitcoinov, pričom priemerná nákupná cena bola 52 087 dolárov za bitcoin, čo predstavuje zhruba 1,086 miliardy dolárov

Podľa Michaela Saylora, generálneho riaditeľa spoločnosti MicroStrategy, „budeme naďalej získavať a držať ďalšie bitcoiny, pretože sa snažíme vytvoriť ďalšiu hodnotu pre akcionárov.“ Poslednou akvizíciou spoločnosti bola 18. mája, kedy kúpila 229 BTC za zhruba 10 miliónov dolárov. Počiatočný nákup bitcoinov pre spoločnosť MicroStrategy bol 11. augusta 2020 a odvtedy sa cena zvýšila o 430%. 

Niektorí, ako hlavný stratég príjmov z klubu Oxford Club Marc Lichtenfeld, chvália obchodný model spoločnosti MicroStrategy, ktorý spočíva v jednoduchom nákupe bitcoinu. Aj keď to naznačuje, že nejde o nijaký biznis a iba o zástupcu pre nákup bitcoinov za peniaze iných ľudí.

V sérii tweetov dal Lichtenfeld svoje názory najavo slovami „porozmýšľaj o tom chvíľu. Spoločnosť Microstrategy si nepožičiava 400 miliónov USD na rozvoj svojej firmy. Požičiava si na hazard s nestálym majetkom. Bolo by v poriadku, keby si požičiaval peniaze na nákup AMC za dolár? zlato? Baseball karty? “

Michael Saylor Peter Schiff Bitcoin BTC
Michael Saylor. Zdroj: Fool

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokŠtáty G7 sa zhodli na minimálnej miere zdaňovania nadnárodných spoločností
Ďalší článokAkcie Biogen v pluse o 38%, firma získala povolenie na nový liek proti Alzheimeru
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno