Akvizícia Proofpoint

Akcie Proofpoint vzrástli v pondelok o +31,05% po tom, čo spoločnosť pôsobiaca v oblasti kybernetickej bezpečnosti oznámila, že uzavrela dohodu, podľa ktorej ju má získať a prevziať súkromná kapitálová firma Thoma Bravo. Tá by mala za akcie Proofpoint zaplatiť v hotovosti až 12,3 miliárd dolárov, pričom akcionári podniku dostanú 176 dolárov za každú akciu, ktorú vlastnia, čo predstavuje 34%-né prémium oproti záverečnej cene akcií z piatka. Po ukončení transakcie budú akcie firmy stiahnuté z burzy.

Podľa údajov Refinitiv, pôjde o najväčšie vykúpenie softvérovej spoločnosti obchodovanej na burze súkromným kapitálom, čím predbehne doterajšie prvenstvo firmy Ultimate Software z roku 2019, ktorej akvizícia sa niesla v hodnote 11 miliárd dolárov.

Predstavenstvo Proofpoint schválilo dohodu, ktorá obsahuje takzvané obdobie „go shopu“, ktoré vyprší 9. júna. To znamená, že spoločnosť má 45 dní na zváženie návrhov od iných strán. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v treťom štvrťroku 2021.

Potreba kybernetickej bezpečnosti

V posledných mesiacoch mnoho spoločností výrazne posilňuje a rozširuje svoju kybernetickú ochranu, keď sa počas pandémie začali rozmáhať hackerské hackery. Mnoho útočníkov zašifruje citlivé podnikové údaje a následne požaduje poplatok za ich dešifrovanie. Podľa minuloročnej štúdie až 71% britských firiem verí, že presun práce zamestnancov na homeoffice predstavuje zvýšenú pravdepodobnosť kybernetických útokov. Spoločnosť Fortinet, ktorá vytvára jeden z najúčinnejších Firewallov súčasnosti, zasa avizovala, že sa e-mailové útoky spojené so situáciou ohľadom pandémie rozrástli o 667% v priebehu 3 mesiacov.

Akcie Proofpoint
Zdroj obrázku: Group CCI

Thoma Bravo predtým investovala do softvérovej spoločnosti SolarWinds, ktorá sa stala terčom obrovskej kybernetickej špionáže, ktorá bola objavená v decembri. Americkí bezpečnostní úradníci uviedli, že za špionážnym pokusom, ktorý „uniesol“ softvér spoločnosti SolarWinds a vystavil riziku vládnych a firemných klientov, bolo pravdepodobne Rusko.

I z tohto dôvodu dáva akvizícia pre firmu Thoma Bravo zmysel.

Slovo manažmentu

„Dnešné oznámenie je dôkazom silného prístupu spoločnosti Proofpoint zameraného na oblasť kybernetickej bezpečnosti a podčiarkuje našu dôležitú úlohu pri prevencii, obrane a reakcii na súčasné hrozby,“ uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ Proofpoint – Gary Steele.

„Rozhodli sme, že táto prémiová, výlučne hotovostná ponuka a partnerstvo vytvoria okamžitú a určitú hodnotu pre akcionárov a pomôžu nám rýchlejšie dosiahnuť naše prevádzkové a trhové ambície v prospech našich zákazníkov,“ uviedla riaditeľka Proofpoint Dana Evan.

„Ako sa sofistikovanosť kybernetických útokov stále zvyšuje, Proofpoint prináša najefektívnejšie riešenia, ktoré pomáhajú organizáciám chrániť ich dáta a ľudí naprieč digitálnymi platformami,“ uviedol partner Thoma Bravo Chip Virnig. „Tešíme sa na spoluprácu s talentovaným tímom Proofpoint a využitím významných bezpečnostných a prevádzkových skúseností spoločnosti Thoma Bravo, ktoré nám pomôžu urýchliť rast spoločnosti.“

Akcie Proofpoint


Ďalšie novinky

xtb
Predchádzajúci článokTesla zverejnila výsledky za 1. kvartál, toto sú najdôležitejšie čísla a novinky
Ďalší článokSpotify plánuje konkurovať trendovému Clubhouse a zvyšuje ceny
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno