Expanzia na americký trh

Najväčšia nemecká energetická spoločnosť RWE, v utorok prisľúbila vyššiu dividendu a viac investícií do rozšírenia svojho kľúčového podnikania v oblasti obnoviteľných zdrojov, čím posilní svoje podiely v obchode pred uvedením na trh. Firma bola relatívne chránená pred energetickou krízou, ktorá zachvátila Európu minulý rok, najmä kvôli jej nízkej expozícii ruskému dovozu palív a dokonca bola schopná expandovať na americkom trhu obnoviteľných zdrojov prostredníctvom akvizície v hodnote 6,8 miliardy dolárov.

Čisté investície vo výške 4,3 miliardy eur v roku 2022 by boli v tomto roku prekročené, uviedla spoločnosť a oznámila tiež dividendu vo výške 1 euro na akciu na rok 2023, čo predstavuje medziročný nárast o 11 %. „RWE je jedným z medzinárodných ťahúňov energetickej transformácie. Teraz máme vedúcu pozíciu vo všetkých našich kľúčových regiónoch, ako v EÚ, Spojenom kráľovstve a USA,“ povedal generálny riaditeľ Markus Krebber. „Budeme pokračovať v posilňovaní tejto pozície prostredníctvom masívnych investícií do nášho zeleného kľúčového podnikania.“

RWE je nemecká energetická spoločnosť, ktorá pôsobí v oblasti výroby elektriny, obchodovania s energiou, predaja a distribúcie elektriny a plynu. Spoločnosť má sídlo v Essene v Nemecku a pôsobí v Európe, Amerike a Ázii. V posledných rokoch prešla RWE významnou reštrukturalizáciou a odpredajom svojich aktív z fosílnych palív, aby sa viac zamerala na obnoviteľnú energiu. Od roku 2021 spoločnosť zamestnáva približne 20 000 ľudí a jej trhová kapitalizácia je približne 24 miliárd eur.

Nemecký energetický gigiant prevádzkuje množstvo dcérskych spoločností a divízií vrátane Renewables, Generation, Power a Supply & Trading. Spoločnosť sa silne zameriava na udržateľnosť a stanovila si ambiciózne ciele na zníženie emisií uhlíka a zvýšenie kapacity obnoviteľnej energie.

Akcie RWE


Akcie spoločnosti RWE, v tomto roku vzrástli o +1,4 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 38,56 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 5,2 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 9,7 násobok EV/EBITDA

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokObchodný riaditeľ XTB: O zákaze ETF, bankovej kríze a ďalších témach
Ďalší článokPrečo investovať? 3 hlavné dôvody, ktoré ukazujú dôležitosť investovania
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno