More

  Skupina investorov na čele s Arkhouse Management a Brigade Capital Management ponúkla 5,8 miliardy USD za odkúpenie amerického maloobchodného reťazca Macy’s. 

  Skupina investorov na čele s Arkhouse Management a Brigade Capital Management ponúkla 5,8 miliardy USD za odkúpenie amerického maloobchodného reťazca Macy’s. 

  Odpredaj Macy’s

  Wall Street Journal uvádza, že dva hedžové fondy, Arkhouse Management a Brigade Capital, spojili svoje sily, aby sa uchádzali o prevzatie Macy’s, najväčšieho reťazca obchodných domov v USA. Fondy údajne ponúkajú 5,8 miliardy dolárov. Keď sa získa verejná spoločnosť, je to takmer vždy preto, že kupujúci veria, že v podnikaní je viac príležitostí, než verejné trhy uznávajú. Kupujúci nakupujú, pretože si myslia, že podnik bude fungovať lepšie, ako väčšina investorov očakáva.

  Pravdepodobne uvažujú o radikálnej zmene v podnikaní alebo štruktúre, aby zmenili trajektóriu podnikania. Biznis obchodných domov upadá. Ostatné formáty, ktoré sú viac zamerané, vrátane online maloobchodu, v posledných rokoch získali a mladší spotrebitelia si neudržali nákupné návyky svojich rodičov. Obchodné domy sú považované za príliš široké, príliš rozptýlené, menej relevantné a menej zaujímavé.

  Arkhouse Management a Brigade Capital Management sú dve rôzne investičné spoločnosti, ktoré sa špecializujú na riadenie portfólií a investície.

  1. Arkhouse Management: Arkhouse Management nie je veľmi známou investičnou spoločnosťou a nemám o nej špecifické informácie vo svojej databáze (knižnici znalostí do januára 2022). Je možné, že je to menší hráč na trhu, alebo ide o novú alebo špecializovanú spoločnosť. Ak máte konkrétne otázky o Arkhouse Management alebo potrebujete aktuálne informácie, odporúčam vyhľadať ich oficiálnu webovú stránku alebo zdroje finančných novín.
  2. Brigade Capital Management: Brigade Capital Management je poprednou alternatívnou investičnou správcovskou spoločnosťou so sídlom v New Yorku. Spoločnosť sa špecializuje na správu alternatívnych investičných fondov, vrátane hedgeových fondov a iných stratégií. Brigade Capital Management je známa svojimi investíciami do dlhopisov a kreditných produktov. Môže investovať do rôznych tried aktív, vrátane korporátnych dlhopisov, verejných dlhopisov a iných peňažných nástrojov.Brigade Capital Management je zvyčajne zaregistrovaná u amerického Komisie pre cenné papiere a burzy (U.S. Securities and Exchange Commission – SEC) a je povinná poskytovať pravidelné správy o svojich aktivitách a investičných stratégiách.
  Skupina investorov na čele s Arkhouse Management a Brigade Capital Management ponúkla 5,8 miliardy USD za odkúpenie amerického maloobchodného reťazca Macy's. 

  Macy’s

  Macy’s je americký reťazec obchodov so sídlom v New Yorku. Firma má dlhú históriu a patrí k popredným predajcom oblečenia, obuvi, kozmetiky, doplnkov a ďalších produktov pre spotrebiteľov. V súčasnosti prevádzkuje stovky predajní po celých Spojených štátoch.

  Macy’s je známy pre svoje veľkolepé obchody v niektorých z najväčších mestských oblastí v USA, ako sú Macy’s Herald Square v New Yorku alebo Macy’s State Street v Chicagu. Okrem hlavného reťazca firma prevádzkuje aj iné značky a predajne, ako sú Bloomingdale’s, Bluemercury a Macy’s Backstage.

  Akcie spoločnosti s trhovou kapitalizáciou 4,7 miliardy USD od začiatku roka klesli o -13,6 % a v súčasnosti sa jedna akcia obdhoduje za 17,4 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.