More

  Nemecký výrobca automobilových súčiastok a autopríslušenstva Bosch plánuje zrušiť 1500 pracovných miest do roku 2025. Chce sa prispôsobiť meniacim sa technológiám v automobilovom sektore.

  0
  Nemecký výrobca automobilových súčiastok a autopríslušenstva Bosch plánuje zrušiť 1500 pracovných miest do roku 2025. Chce sa prispôsobiť meniacim sa technológiám v automobilovom sektore.

  Hromadné prepúštanie

  „Rovnako ako iné spoločnosti musíme prispôsobiť úroveň zamestnanosti situácii na strane objednávok, štrukturálnym zmenám v sektore pohonov a prieniku budúcich technológií na trh,“ uviedol hovorca firmy. Dodal, že firma plánuje do konca roka 2025 zrušiť 1500 pracovných miest v oblasti vývoja, administratívy a predaja v divízii Drives v závodoch Feuerbach a Schwieberdingen.

  Hovorca uviedol, že spoločnosť sa to bude snažiť presunúť zamestnancov do iných oddelení, predčasným odchodom do dôchodku alebo dohodami o dobrovoľnom odchode. Skupina o podrobnostiach rokuje so závodnou radou. Potvrdil, že spoločnosť sa do konca roka 2027 zdrží núteného prepúšťania v nemeckých závodoch.

  Firma Bosch

  Spoločnosť Bosch Group je jedným z popredných svetových výrobcov a dodávateľov technológií a služieb v oblasti automobilového priemyslu, priemyselnej techniky, spotrebnej elektroniky a energetiky. Bola založená v roku 1886 v Nemecku Robertom Boschom a sídli v Stuttgarte.

  Organizácia je tiež jedným z popredných výrobcov automobilových súčiastok, vrátane brzdových systémov, palivových systémov, elektronických riadiacich jednotiek a ďalších dielov. Má tiež záujem o rozvoj moderných technológií, ako sú autonómne vozidlá, internet vecí (IoT), umelá inteligencia a energetická účinnosť.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.