More

  Francúzska skupina krásy L’Oreal zvažuje investíciu do ománskej luxusnej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou parfumov Amouage v hodnote približne 3 miliardy EUR.

  Francúzska skupina krásy L’Oreal zvažuje investíciu do ománskej luxusnej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou parfumov Amouage v hodnote približne 3 miliardy EUR.

  Nová akvizícia L’Oreal?

  L’Oreal uvažuje o možnom investovaní do ománskej luxusnej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou parfumov Amouage. Francúzska skupina krásy vedie rokovania o možnom nákupe menšinového podielu v spoločnosti Amouage. Majiteľ spoločnosti Amouage, konglomerát SABCO Group, uviedol, že v prípade obchodu budú diskutovať o hodnote viac ako 3 miliardy EUR.

  Amouage bola založená v roku 1983 s konceptom, ktorý vychádzal z ománskeho dedičstva ako kultúrnej križovatky na stredovekých obchodných trasách pre kadidlo a myrhu. Niektoré z jeho parfumov stoja 365 EUR za fľašu s objemom 100 mililitrov, podľa webovej stránky Amouage. Spoločnosť predáva svoje produkty, označované ako „Dar kráľov„, v asi dvanástich samostatných butikoch a 1000 ďalších miestach vrátane obchodov s parfumami, najmä na letiskách.

  Maloobchodné tržby spoločnosti Amouage vzrástli na viac ako 210 miliónov USD v roku 2023, čo predstavuje viac než zdvojnásobenie za obdobie troch rokov. Organizácia je kontrolovaná spoločnosťou SABCO, miestnou obchodnou skupinou pod vedením predsedu Sayyida Khalida Bin Hameda Al Busaidiho, ktorá má aj záujmy v oblasti nehnuteľností, médií, distribúcie automobilov a elektrického vybavenia.

  L’Oreal sa zaoberá radom akvizícií a licenčných zmlúv, ktoré mu pomohli vybudovať portfólio kozmetických a parfumových značiek. Spoločnosť minulý rok kúpila austrálsku značku kozmetiky Aesop za 2,5 miliardy USD. Amouage by mohlo prilákať aj záujem iných investorov. Avšak hovorca spoločnosti SABCO nechcel okamžite komentovať možnosti predaja Amouage.

  Spoločnosť L’Oreal dosiahla v februári nové historické maximá svojich akcií, pričom investori vsádzali na to, že diverzifikovaná škála produktov a geografická dostupnosť spoločnosti jej pomôžu prekonať spomalenie ekonomiky. Odvtedy však akcie klesli potom, čo L’Oreal oznámil sklamanie z tržieb za štvrtý kvartál kvôli spomaleniu predaja cestujúcich z Číny.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 237,6 miliardy USD a jej akcie za posledný rok klesli o -1,6 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 410,3 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.