More

  Americká medzinárodná výletná spoločnosť Carnival zvyšuje odhady ziskov na tento rok. Akcie firmy za posledný rok vzrástli o takmer 91 %, pričom firma zaznamenala historický počet rezervácií na tento rok.

  Americká medzinárodná výletná spoločnosť Carnival zvyšuje odhady ziskov na tento rok. Akcie firmy za posledný rok vzrástli o takmer 91 %, pričom firma zaznamenala historický počet rezervácií na tento rok.

  Carnival zvyšuje odhad ziskov

  Firma Carnival zvýšila svoj ročný ziskový odhad. Manažment odhaduje rekordný rok rezervácií na svoje plavby, v čase keď sa priemysel teší svojmu „znovuzrodeniu cestovania“ po rokoch sužovaných pandémiou Covid-19. Spoločnosti prevádzkujúce plavby zažívajú historicky vysoké rezervácie, keď cestujúci prechádzajú na lacnejšie morské zážitky namiesto drahších alternatív, ako je rezervácia hotelov alebo leteniek, čo umožňuje prevádzkovateľom zvyšovať ceny.

  „Zaznamenali sme ďalší silný štvrťrok, v ktorom sme predstihli všetky očakávania, pričom sme ukončili rekordnú sezónu. V nej sme dosiahli historicky najvyššie objemy rezervácií za výrazne vyššie ceny.“ Príjmy spoločnosti v prvom štvrťroku vzrástli na 5,41 miliardy USD, čo bolo približne v súlade s očakávaniami analytikov.

  Rezervácie na zvyšok roku 2024 zostávajú najlepšie v histórii s celkovými vkladmi zákazníkov dosahujúcimi historicky najvyššiu úroveň v prvom štvrťroku vo výške 7 miliárd USD. Prevádzkovateľ plavieb teraz očakáva upravený zisk na akciu vo výške 0,98 USD v roku 2024, v porovnaní s predchádzajúcim odhadom vo výške 0,93 USD.

  Cena akcií americkej medzinárodnej výletnej spoločnosti Carnival v roku 2023 vzrástla o viac ako 130 %, potom čo spoločnosť dosiahla rekordné tržby. Predstavitelia firmy sú zároveň veľmi optimistickí v súvislosti s nadchádzajúcim rokom. Celoročný príjem spoločnosti dosiahol 21,6 miliardy USD, pričom rok 2023 bol pre spoločnosť prvým ziskovým rokom od roku 2019.

  Výletná spoločnosť je v nasledujúcom roku rovnako optimistická, pretože údajne zažíva silné rezervácie. Počas posledného zverejnenia ziskov generálny riaditeľ Josh Weinstein povedal, že „naše európske značky vykazujú počas štvrťroka pozoruhodnú silu, pričom objemy rezervácií narástli do dvojciferných čísel za podstatne vyššie ceny.“

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 21,9 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +90,8 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 16,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.