More

  Akcie biotechnologickej spoločnosti Vertex Pharmaceuticals vzrástli o 13 %, po tom čo predstavitelia firmy uviedli, že test jej opioidnej alternatívy ukázal sľubné zníženie bolesti nervov.

  Akcie biotechnologickej spoločnosti Vertex Pharmaceuticals vzrástli o 13 %, po tom čo predstavitelia firmy uviedli, že test jej opioidnej alternatívy ukázal sľubné zníženie bolesti nervov.

  Rast akcií Vertex Pharmaceuticals

  Vertex Pharmaceuticals Incorporated je americká biotechnologická spoločnosť so sídlom v Boston, Massachusetts. Je známa svojou špecializáciou na výskum, vývoj a komerčné využitie liekov pre zriedkavé genetické ochorenia, predovšetkým na cystickú fibrózu (CF). Vertex je jedným z lídrov v oblasti vývoja liekov na túto chorobu. Okrem liekov na CF Vertex Pharmaceuticals vedie výskum v oblasti genetických ochorení a snaží sa vyvinúť nové lieky a terapie pre pacientov trpiacich rôznymi zriedkavými ochoreniami.

  V posledných kvartálnych výsledkoch, spoločnosť nedokáže poraziť odhady tržieb za reakcie. Vertex Pharmaceuticals vykázal upravený zisk vo výške 4,08 USD na akciu pri príjmoch 2,48 miliardy USD. Akcie spoločnosti si od začiatku roka pripísali +41,6 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 405,1 USD.

  Opioidná alternatíva

  Opioidná alternatíva je liek alebo terapia, ktorá sa používa na liečbu bolesti alebo iných stavov, ktoré by inak mohli byť liečené opioidmi, ale s menším rizikom zneužitia, závislosti alebo nežiaducich vedľajších účinkov spojených s opioidmi. Opioidy sú silné analgetiká, ktoré sa často predpisujú na liečbu silnej bolesti, ale majú potenciál na zneužitie a závislosť, čo vedie k obavám o ich používaní.

  Opioidné alternatívy sa vyvíjajú a používajú s cieľom poskytovať účinnú liečbu bolesti bez potreby predpisovať opioidy alebo minimalizovať ich použitie. Niektoré z možných opioidných alternatív zahŕňajú:

  1. Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID): Tieto lieky, ako napríklad ibuprofén alebo naproxén, sa často používajú na liečbu miernych až stredných bolestí a zápalu.
  2. Paracetamol: Paracetamol je ďalším liekom, ktorý sa používa na liečbu bolesti a horúčky. Je menej pravdepodobné, že spôsobí závislosť alebo zneužitie, ak sa užíva v odporúčanej dávke.
  3. Kortikosteroidy: Kortikosteroidy môžu byť použité na liečbu zápalu a bolesti spojenej s určitými podmienkami, ako sú artritída alebo zápalové ochorenia.
  4. Fyzioterapia a rehabilitácia: Pre niektoré stavy a poranenia môže byť fyzioterapia alebo rehabilitácia účinným spôsobom liečby bolesti bez potreby liekov.
  5. Nevnarkotické analgetiká: Existujú aj nevnarkotické analgetiká, ktoré sú určené na liečbu bolesti a nemajú rovnaký stupeň rizika zneužitia ako opioidy.
  6. Intervenčné metódy: Pre niektoré typy bolesti môžu byť vhodné intervenčné metódy, ako sú injekcie alebo blokády nervov.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.