More

  Akcie videohernej spoločnosti Take-Two Interactive vzrástli o takmer 4 %, po oznámení, že sa s účinnosťou od 18. decembra pripojí k indexu Nasdaq-100. V rámci ročnej obnovy indexu nahradí biotechnologickú firmu Seagen.

  Akcie videohernej spoločnosti Take-Two Interactive vzrástli o takmer 4 %, po oznámení, že sa s účinnosťou od 18. decembra pripojí k indexu Nasdaq-100. V rámci ročnej obnovy indexu nahradí biotechnologickú firmu Seagen.

  Take-Two Interactive novým prírastkom Nasdaq-100

  Take-Two tak v známom indexe nahradí spoločnosť Seagen, známu americkú organizáciu, ktorá sa špecializuje na výskum, vývoj a komerčné využitie liekových terapií založených na biologických molekulách a technológiách na liečbu rakoviny a iných závažných ochorení. Táto spoločnosť sa zameriava na vývoj inovatívnych liekov, ktoré majú potenciál zlepšiť život pacientov a posunúť medicínsky pokrok v boji proti rakovine.

  Akcie spoločnosti Take-Two Interactive za posledný mesiac vzrástli takmer o 10 %, keďže investori dostali prvé potvrdenie, že ďalšia splátka franšízy Grand Theft Auto je na obzore. Prvý trailer na ďalšiu hru GTA 6 by mal vyjsť v decembri tohto roka. GTA V bola ohlásená v roku 2011 a vydaná v roku 2013. Populárna zostáva aj o 10 rokov neskôr.

  Prezident Rockstar Games Sam Houser uviedol, že „prvý trailer na ďalšie Grand Theft Auto“ bude vydaný začiatkom decembra, v čase 25. výročia štúdia. Názov ďalšej hry ešte nebol oznámený, ale fanúšikovia ho označujú ako GTA VI alebo GTA 6. Agentúra Bloomberg minulý týždeň uviedla, že spoločnosť to oficiálne oznámi už tento týždeň. Prechádzajúca časť GTA V mala po celom svete predaných 180 miliónov kusov, čím sa stala 3. najpredávanejšou videohrou v histórií.

  Firma Take-Two je známa ako jedna z popredných spoločností v hernom priemysle a zaoberá sa vývojom, vydávaním a distribúciou videohier. Jej akcie sa v súčasnosti obchodujú za 163,2 USD a od začiatku roka si pripísali takmer +60 %.

  Nasdaq-100

  Nasdaq-100 je index amerického akciového trhu, ktorý zahŕňa 100 z najväčších a najlikvidnejších technologických spoločností obchodovaných na burze NASDAQ. Tento index je jedným z najznámejších a najdôležitejších ukazovateľov vývoja technologického sektora a akciového trhu vo Spojených štátoch.

  Firma sa môže dostať do indexu Nasdaq-100 tým, že jej akcie budú aktívne obchodované na burze NASDAQ a splnia určité kritériá, ako je trhová kapitalizácia a denný objem obchodovania. Je dôležité poznamenať, že byť zahrnutým v tomto indexe môže byť prestížou a prilákať pozornosť investorov, tak ako tomu bolo práve v tomto prípade.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.