More

  Akcie americkej technologickej spoločnosti UiPath klesli o 31 % kvôli nesplneným očakávaniam a zmene generálneho riaditeľa.

  Akcie americkej technologickej spoločnosti UiPath klesli o 31 % kvôli nesplneným očakávaniam a zmene generálneho riaditeľa.

  UiPath v prepade

  Akcie spoločnosti UiPath zaznamenali prudký pokles o 31 % po tom, čo spoločnosť zverejnila svoje výhľady a oznámila zmenu na pozícii CEO. Hoci podnik vykázal za prvý štvrťrok solídne výsledky, mierne slabšie výhľady spôsobili, že akcie v stredu po skončení obchodovania prudko klesli.

  Spoločnosť vykázala zisk na akciu (EPS) za prvý štvrťrok vo výške 0,13 USD, čo je mierne nad odhadom analytikov, ktorý bol 0,12 USD. Tržby spoločnosti za štvrťrok tiež prekonali očakávania, keď dosiahli 335,1 milióna USD oproti predpokladaným 333,88 milióna USD. Pri pohľade do budúcnosti UiPath poskytol výhľad tržieb na druhý štvrťrok, kde očakáva tržby v rozmedzí 300 až 305 miliónov USD. Tento odhad je nižší ako trhový konsenzus, ktorý bol 342,4 milióna USD.

  Pre celý fiškálny rok 2025 manažment predpokladá tržby v rozmedzí 1,405 až 1,410 miliardy USD, čo je výrazne pod konsenzom, ktorý činil 1,56 miliardy USD. Investori boli navyše zaskočení prekvapivou správou o odstúpení Roba Enslina z funkcie CEO a člena predstavenstva s účinnosťou od 1. júna. Daniel Dines, zakladateľ, bývalý CEO a súčasný Chief Innovation Officer, sa vráti na pozíciu CEO.

  „Aj keď naše výhľady tržieb a prevádzkovej marže ovplyvňuje načasovanie a trvanie kontraktov, veríme v našu schopnosť generovať udržateľný rast ARR v rozsahu a významný Non-GAAP upravený voľný cash flow,“ uviedli predstavitelia spoločnosti. Spoločnosť tiež predpovedá, že jej ARR dosiahne medzi 1,660 a 1,665 miliardy USD do 31. januára 2025.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 10,4 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -23,1 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +10,4 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 18,3 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové