Izraelská fintech spoločnosť, ktorej platforma je postavená na sociálnom investovaní poskytne verejnosti svoje akcie na americkej burze Nasdaq a očakáva, že by mohla získať trhovú hodnotu na úrovni cca 5 mld. dolárov. eToro IPO bude sprevádzať pravdepodobne stálica z Wall Street – investičná banka Goldman Sachs. eToro tak bude ďalšou z radu izraelských technologických spoločností, ktorá vstúpi na americkú burzu cenných papierov v krátkej dobe po spoločnostiach ako ironSource, Monday.com, OrCam, Payoneer, REE, Taboola či Outbrain.

eToro sa počas vypuknutia globálnej pandémie tešilo vysokému nárastu zákazníkov a tiež zvýšenému záujmu o investovanie čo spôsobilo prudký rast tržieb a taktiež hodnoty spoločnosti, ktorá sa zdvojnásobila. Okrem výborných výsledkov, ktoré spoločnosť doposiaľ zaznamenala v roku 2020 čo sa týka tržieb, ziskov a vývoja počtu užívateľov sa môže pochváliť taktiež zvýšeným objemom investovania do akcií, ktorý sa strojnásobil. eToro bolo založené v roku 2007 izraelským bratským duom. Ronen a Yoni Assia dokázali vybudovať za krátku dobu obľúbenú a hodnotnú fintech spoločnosť, pričom druhý menovaný pôsobí ako výkonný riaditeľ podniku.

Za 13 rokov sa eToro stalo obľúbenou platformou najmä medzi mladšou generáciou, ktorá naplno využíva možnosti sociálneho investovania a nízkych poplatkov. Za nákup akcií jednotlivých spoločností investori neplatia žiadne fixné poplatky, existuje iba spread v rámci predaja a nákupu, ktorý je však výhodne nastavený a je teda možné obchodovať aj s nízkymi sumami bez toho, aby ste zaplatili vysoké poplatky. Registrovaní užívatelia si môžu taktiež čítať rôzne analýzy ohľadom jednotlivých investičných inštrumentov, diskutovať ohľadom vývoja podkladových aktív či dokonca kopírovať celé investičné portfólio populárnych investorov.

Na základe tohto kopírovania sa Vám otvára každý obchod uskutočnený populárnym investorom, ktorý od určitého objemu kopírovanej sumy a ďalších podmienok získava mesačnú odmenu od eTora. Na platforme sa nachádzajú stovky populárnych investorov, ktorých je možno kopírovať a môžete si vybrať z najrôznejších investičných stratégii. Niektoré portfólia sú zamerané na investovanie rastových akcií, dividendových akcií či ETF, iné na kryptomeny, ďalšie zasa na komodity či menové páry, resp. môžete nájsť najrôznejšie kombinácie jednotlivých druhov investičných aktív.

etoro1 copy 1
Populárni investori na platforme eToro

Je iróniou, že práve izraelskí investori a obchodníci nemôžu obchodovať na platforme eToro, keďže broker stále nemá súhlas miestneho regulátora. Napriek tomu sa firme podarilo získať povolenia od regulačných orgánov vo Veľkej Británii, Austrálii a Cypre a získava si zákaznícku základňu naprieč Európou a Áziou. Slováci nemajú žiadne obmedzenie čo sa týka investovania cez platformu eToro a považujeme ju za jednu z aktuálne najlepších možností spomedzi ponuky brokerov.

Ďalšie novinky zo sveta investiícií

xtb
xtb
ZDROJCalcalist Tech
Predchádzajúci článokHlavný japonský index vzrástol na 30 ročné maximum
Ďalší článokDisney v rokoch 2021 a 2022 otestuje koľko obsahu zvládnu fanúšikovia ich tvorby
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno