GitLab v problémoch

Akcie GitLab klesli v utorok skoro o 30 % po tom, čo softvérová firma vydala slabšiu prognózu výnosov, ako sa očakávalo. Firma uviedla, že za fiškálny rok 2024 očakáva príjmy vo výške 529 miliónov až 533 miliónov dolárov, čo podľa údajov FactSet zaostáva za konsenzom na Wall Street vo výške 563 miliónov dolárov. Výnosy za prvý štvrťrok tiež zaostali za očakávaniami.

Tržby GitLab vo štvrtom štvrťroku vzrástli o 58 % na 122,9 milióna USD, čím prekonali odhady 119,6 milióna USD, ale výhľad naznačoval pomalší rast v nasledujúcich štvrťrokoch. Usmernenie prichádza aj vtedy, keď sa firma pripravuje na zvýšenie ceny svojej prémiovej ponuky z 19USD na 29 USD za užívateľský mesiac.

„Výsledky boli negatívne ovplyvnené makrami, keďže predajné cykly sa predlžovali a niektorí zákazníci spomalili nábor alebo znížili počet zamestnancov, čo viedlo k nižšej čistej miery zadržania a vytváraniu nárastu kontrakcií a odchodov,“ povedal analytik RBC Capital Markets Matthew Hedberg. Udržal si prekonaný rating akcie, ale znížil svoj cenový cieľ na 45 USD zo 60 USD. „Zatiaľ čo makrá vytvárajú krátkodobú neistotu, naďalej máme dôveru v charakter platformy,“ dodal.

GitLab je webový správca úložiska Git, ktorý poskytuje služby nepretržitej integrácie, sledovania problémov a dokumentáciu wiki. V roku 2011 ju vytvorili Dmitriy Záporožec a Valery Sizov a v súčasnosti má sídlo v San Franciscu v Kalifornii. Spoločnosť ponúka pre svoj softvér možnosti cloudového aj vlastného hosťovania a poskytuje tímom vývojárov softvéru celý rad nástrojov na riadenie ich projektov.

Firma si získala obľubu medzi tímami vývoja softvéru pre svoju komplexnú sadu nástrojov, open source povahu a jednoduché použitie. Od roku 2021 má GitLab viac ako 1 300 zamestnancov a viac ako 100 000 organizácií používa GitLab na riadenie svojich projektov vývoja softvéru.

Akcie GitLab


Akcie GitLab, za posledných 12 mesiacov klesli o -20,5 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 33,9 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 16,9 násobok ročného zisku na akciu (P/E).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokObchodník mesiaca XTB – Petr Zýma: Ako sa stať ziskovým obchodníkom?
Ďalší článokNajväčší akcionár Credit Suisse už banke nedokáže pomôcť, príde ďalší krach?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno