ES7 SUV

Automobilová spoločnosť NIO včera predstavila verejnosti svoj nový model ES7 SUV. Išlo o očakávanú udalosť, ktorá bola presunutá už dvakrát no nakoniec aj tak podnietila v investoroch optimizmus. A to už začiatkom týždňa a ten sa ešte viac umocnil aj po samotnom predstavení. Akcie firmy totiž včera vzráslti o +7,77 % a od pondelka o viac ako +22 %, čo predstavuje ich najväčší krátkodobý nárast od marca.

Nový model čínskej automobilky ponúka moderný interiérový dizajn, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a dojazd v 2 variantoch. Slabšia batéria s výkonom 75 kWh má predpokladaný dojazd 485 kilometrov a silnejšia batéria až 930 kilometrov. Cena modelu sa pohybuje v rozpätí od $69 700 do $81 600.

Investori vnímajú nový model ako dôležitý krok pre spoločnosť, ktorá absorbovala tvrdý zásah v oblasti predaja v dôsledku lockdownov v Číne a nižších ziskových marží kvôli rastúcim cenám komodít. Analytici varovali, že v prípade Nia je potrebné, aby automobilka čím skôr dokázala zvýšiť dodávky svojich vozidiel zo súčasných 7 000 na 25 000.

Akcie Nio


Akcie Nio aj napriek nárastom z tohto týždňa zatiaľ v tomto roku klesli o -36,5 % na $20,11 a významne svojim výkonom zaostávajú za širším trhom. Na tejto cene sa akcie podniku obchodujú za 5,3 násobok tržieb na akciu (P/S) a 101,9 násobok prevádzkového cash flowu (P/OCF).

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokAmbasádor XTB, Jiří Procházka je novým šampiónom UFC
Ďalší článokČo sa deje na finančných trhoch a ako sa zachovať?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno