Akcie na 10 minút

V tomto podcaste sa venujeme každotýždňovému zhrnutiu najzaujímavejších noviniek, ktoré sa udiali primárne na akciových trhoch (niekedy však prihodíme niečo málo aj o komoditách či dlhopisoch).

V tejto časti sme okrem iného rozoberali aj prečo tento september začal pre globálne trhy poriadne divoko. Indexy ako S&P 500 zaznamenali najhorší vstup do septembra od roku 2015, pričom polovodičoví giganti ako Nvidia prepadli až o 10 %. Európa na tom tiež nie je ružovo, keď výrobné sektory bojujú už 17 mesiacov za sebou. K tomu prispeli aj negatívne správy z ASML, kľúčového hráča na trhu s čipmi, ktorý čelí problémom v súvislosti s vývozom do Číny.

Ale nie všetko je čierne, zatiaľ čo zvyšok Európy zápasí, Írsko doslova prekvitá a ukazuje, že niektoré ekonomiky si vedia poradiť aj v ťažkých časoch. Cena ropy ďalej klesá, čo síce poteší motoristov, ale OPEC+ určite nie. Dokonca ani taký gigant ako Volkswagen sa nevyhne problémom, jeho plánované zatváranie tovární v Nemecku kvôli elektromobilite je ďalším signálom napätia v priemysle. Na druhej strane, BMW drží krok a predbehlo konkurenciu v predaji elektrických vozidiel, pričom sa chystá aj na vodíkovú revolúciu.

A čo nové vo svete softvéru? Firmy ako C3.ai či Zscaler bojujú s pomalším rastom a nespokojnými investormi. Výsledkom je pád akcií, ale iné mená ako GitLab sa ocitli na výslní s pozitívnymi výsledkami a rastúcou dôverou investorov. Tento týždeň bol jednoducho turbulentný a ukázal, že finančné trhy sa nikdy nezastavia.

Youtube 🎥

Spotify 🎧

Ďalšie podcasty


Chceš kúpiť akcie spomínaných firiem? Môžeš TU.

Upozorňujeme:

- CFD sú komplexné nástroje a prichádzajú s vysokým rizikom rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu.
- 76 % účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.
- Mali by ste zvážiť, či rozumiete fungovaniu CFD a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokPDD Holdings drží 38 miliárd USD, neplánuje buybacky ani dividendy
Ďalší článokFibonacciho nástroje: Ako vďaka nim zlepšiť svoje obchodné zručnosti?
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno