Akcie Docusign

Softvérová spoločnosť Docusign, ktorá poskytuje firmám možnosti elektronického podpisovania dokumentov, v piatok zverejnila svoje štvrťročné výsledky, ktoré ohromili Wall Street. Podobne ako pri ďalších technologických spoločnostiach s vysokým potenciálom mali investori opäť veľké očakávania, ale zároveň aj starosti či ústup pandémie nespomalí adopciu elektronického podpisovania.

Nič také sa však nestalo a firma Docusign rozdrtila predpoklady investičnej komunity. To malo za dôsledok nadšenie investorov, ale aj analytikov, ktorí v niektorých prípadoch zvýšili svoje cenové ciele a rating pre akcie Docusign. Tie pred víkendom vzrástli o +19,76%. Podnik s už viac ako 1 miliónom platiacich zákazníkov a viac ako 100 miliónmi celkových zákazníkov zároveň predpokladá lepší vývoj aj v ďalšom kvartáli, čo bol ďalší dôvod na radosť pre akcionárov.


V súčasnosti sa akcie Docusign obchodujú zhruba -20% pod svojou najvyššou úrovňou, avšak za obdobie jedného roka sú napriek tomu vyššie o +67%. Spoločnosť s trhovou kapitalizáciou na úrovni 45 miliardách by však vďaka výborným číslam mohla najvyššie miery atakovať už čoskoro.

Najdôležitejšie čísla a novinky

Výnosy: V prvom fiškálnom štvrťroku 2022 Docusign zaznamenal tržby vo výške $469,1 mil., čo je o +58% viac ako v predchádzajúcom roku. Tento výsledok prekonal analytické očakávania, ktorí predpokladali príjmy na úrovni $437,6 mld.

Operatívna strata: Operatívna strata medziročne poklesla z -$41,8 mil. na -$10,7 mil.

Čistá strata: Čistá strata spoločnosti v porovnaní s rovnakým obdobím za minulý rok klesla z -$47,8 mil. na -$8,4 mil (+741%), resp. z -$0,26 na –$0,04 na akciu. Upravený zisk na akciu (Non-GAAP) bol $0,44, čo je o +267% viac ako v minulom roku, pričom analytici odhadovali upravený zisk v hodnote $0,28 na akciu.

Cashflow: Operatívny cashflow v prvom kvartáli 2022 dosiahol hodnotu $135,6 mil., čo je o +119% viac ako v predchádzajúcom roku a voľný cashflow vzrástol o +275%, z $32,8 mil. na $123 mil.

Firma ukončila štvrťrok s hotovosťou a hotovostnými ekvivalentmi vo výške 875,8 miliónov dolárov. Manažment očakáva, že v druhom kvartáli roku 2021 Docusign dosiahne tržby v rozmedzí 479 až 485 miliónov dolárov a upravenú operatívnu maržu (Non- GAAP) na úrovni 16% až 18%. Za celý rok 2022 vedenie spoločnosti predpokladá, že sa výnosy vyšplhajú na 2,027 až 2,0239 miliardy dolárov pri upravenej operatívnej marže vo výške 16% až 18%.

Docusign rast tržieb
Vývoj a segmentácia tržieb spoločnosti Docusign, zdroj obrázku: Q2 22 Earnings Presentation

„Stále viac a viac sa stávame možnosťou, ktorú si ľudia volia pri rozvíjajúcej sa ekonomike a práci z akéhokoľkvek prostredia – a to nielen pomáha organizáciám pokračovať v činnosti počas pandémie, ale pomáha im to realizovať nové a efektívnejšie spôsoby podnikania,“ uviedol generálny riaditeľ DocuSign, Dan Springer . „Táto skutočnosť sa odráža v tom, že naši noví aj súčasní zákazníci si rekordne rýchlo osvojujú a rozširujú naše služby, keď výnosy v prvom štvrťroku medziročne vzrástli o 58% a nedávne sme dosiahli nášho miliónteho zákazníka na platforme DocuSign.“

Analytici a akcie Docusign

Pozreli sme sa tiež na to ako po výborných štvrťročných výsledkoch hodnotia akcie Docusign analytici. Jeden z prvých, ktorý sa k spoločnosti vyjadril bol Dan Ives zo spoločnosti Wedbush. Ten očakáva, že vzhľadom na do očí bijúci rýchly rast a posun vyvolaný presunom do cloudu je „príbeh Docusign stále v počiatočných fázach hry, čo dokazujú naše nedávne kontroly a výsledky z minulej noci.“

Ives, ktorý udržal svoj rating pre akcie Docusign ako prekonávajúce trh, tiež poznamenal, že spoločnosť „je v príjemnom prostredí, v ktorom bude naďalej benefitovať zo značných výdavkov zákazníkov vzhľadom na svoje jedinečné riešenie a posun v oblasti elektronického podpisovania. Napriek optimizmus, analytik znížil svoj cenový cieľ z $300 na $260 na akciu.

Analytik spoločnosti Oppenheimer, Brian Schwartz taktiež znížil svoj cenový cieľ z $300 na $260, avšak udržal rovnaký rating ako Ives, čiže očakáva, že akcie Docusign budú prekonávať trh. Firma oznámila „veľmi solídne“ fiškálne výsledky za prvý štvrťrok, avšak očakávaný vývoj v druhom kvartáli naznačuje spomalenie rastu, uviedol Schwartz.

Analytici Citigroup naopak zvýšili svoj cenový cieľ pre DocuSign z $282 na $288 na akciu, zatiaľ čo investičná banka Morgan Stanley cenový cieľ zvýšila z $290 na $295 na akciu.

Aktuálne pokrýva akcie Docusign 19 analytikov, ktorých priemerný cenový cieľ je na úrovni $268,5 na akciu.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Ďalšie zaujímavosti zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokMeme akcie: Nová kategória alebo krátkodobý ošiaľ?
Ďalší článokŠtáty G7 sa zhodli na minimálnej miere zdaňovania nadnárodných spoločností
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno