Akcie CrowdStrike súčasťou Nasdaq100

Akcie CrowdStrike Holdings včera poskočili o +8,07% na $265,63 po oznámení Nasdaq, že akcie kyberbezpečnostnej softvérovej spoločnosti budú pridané do akciovému indexu Nasdaq 100. Spoločnosť v nej nahradí výrobcu čipov Maxim Integrated Products, ktorého získala prostredníctvom akvizície firma Analog Devices. Nahradenie by sa malo udiať počas štvrtkového obchodného dňa.

Nasdaq tiež uviedol, že CrowdStrike nahradí Maxim Integrated Products aj v technologickom indexe Nasdaq 100 Technology index. To znamená, že mnohé ETF fondy, ktoré kopírujú výkonnosť týchto fondov ako napr. populárny Invesco QQQ Trust fond s aktívami 175 miliárd dolárov, budú musieť nakúpiť akcie CrowdStrike, aby ich podiel vo fonde kopíroval podiel v podkladovom indexe.

CrowdStrike

Crowdstrike je jedna z popredných spoločností v oblasti kyberbezpečnosti, ktorá chráni zákazníkov pred kybernetickými hrozbami. Hoci bola založená iba v roku 2011, dnes jej služby a produkty využíva až 61 firiem zo zoznamu Fortune 100, 13 z 20 najväčších amerických bánk, 5 z 10 najväčších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a 7 z 10 popredných energetických podnikov.

Hlavným produktom podniku je cloudová bezpečnostná platforma Falcon. Tá je postavená na cloude a umeleckej inteligencii, pričom je navrhnutá tak, aby v porovnaní s lokálnymi bezpečnostnými riešeniami postupom času rástol efektívnejšie v rozpoznávaní hrozieb a reagovaní na ne. V júni dohliadal Falcon každý týždeň na 6 biliónov udalostí.

CrowdStrike Falcon
CrowdStrike Falcon platforma, zdroj obrázku: Seeking Alpha

Zákazníci platia za používanie bezpečnostnej platformy mesačné predplatné, pričom si môžu prikúpiť až 19 rôznych rozšírení. Jedinečné riešenia, nástup cloudu a potreba čoraz sofistikovanejšej kybernetickej ochrany poháňa rýchly rast spoločnosti.

Zatiaľ čo ešte v roku 2019 jej počet zákazníkov bol na úrovni 2 516, dnes ich je viac ako 11 400. V prvom štvrťroku 2022 podnik vykázal medziročný nárast tržieb o +70% na 302,8 milióna dolárov, pričom ročné opakujúce sa príjmy (ARR) stúpli o +74% na 1,19 miliardy dolárov. CrowdStrike zatiaľ negeneruje zisk.

Akcie CrowdStrike


Akcie CrowdStrike patrili medzi tie vôbec najúspešnejšie v predchádzajúcom roku, keď vzrástli o vynikajúcich +317,38%. V tomto roku sa zatiaľ zvýšili o +25,40%, čím prekonávajú širší trh, keďže index S&P 500 vzrástol o +19,44%. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú za 54,2 násobok ročných výnosov na akciu (P/S) a 168,1 násobok ročného voľného cashflowu na akciu (P/FCF) čím sa radia medzi tie vôbec najdrahšie na trhu.

Aj napriek vysokému oceneniu sa analytici so súčasnou cenou akcií zhodujú. Z 26 analytikov, ktorí CrowdStrike pokrývajú má určený rating BUY až 10 z nich a ďalších 15 predpokladá, že prekoná svojim výkonom akciový trh ako taký. Ich cenový cieľ sa pohybuje od $220 do $330, pričom priemerný cenový cieľ je vo výške $280, čo je v podstate v súlade s aktuálnou cenou na burze.

Firma plánuje oznámiť výsledky za druhý štvrťrok 2022 o 6 dní, 31. augusta. Očakáva sa, že CrowdStrike dosiahne príjmy v rozpätí od 318,3 milióna do 324,4 milióna dolárov a zisk $0,07 až $0,09 na akciu. Za celý rok vedenie spoločnosti predpokladá výnosy od 1,35 miliardy do 1,36 miliardy dolárov so ziskom $0,35 až $0,41 na akciu.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článokWaymo spúšťa autonómnu robotaxi službu v San Franciscu
Ďalší článokSalesforce vďaka výborným výsledkom opäť zvýšil svoj výhľad
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno