Vysoké dodávky

Výrobca lietadiel Boeing včera oznámil počty dodávok za druhý štvrťrok 2022 a zdá sa, že investori boli s týmito číslami spokojní. Akcie Boeing totiž v reakcii stúpli o +7,42 % na $147,15. Letecký gigant dodal v 2. štvrťroku 121 lietadiel, čo je výrazne viac oproti 95 v prvom štvrťroku. Počet odávok modelu 737 MAX sa zvýšil z 81 na rovných 100. Boeing zároveň dodal 40 vojenských lietadiel v porovnaní so 41 v prvom štvrťroku.

Hoci dodávky Boeingu v porovnaní s prvým štvrťrokom značne vzrástli, analytici očakávali ešte vyššie čísla, keď prognózovali 140 dodávok lietadiel vrátane 127 typu 737 MAX. Zdá sa však, že investori boli ohľadom dosiahnutia týchto cieľov nielenže skeptickí, ale očakávali ešte horšie čísla.

Analytici totiž nerevideovali svoje odhady tak rýchlo ako v prípade očakávaného zisku. O ňom bude Boeing informovať 27. júla počas štvrťročného konferenčného hovoru. Wall Street predpokladá zisk zhruba $0,08 na akciu, pričom ešte pred 3 mesiacmi bol odhad približne $0,67. Tento odhad bol ale stanovený predtým ako podnik nedosiahol odhady ziskov za prvý štvrťrok. Boeing nedosiahol očakávania až sedemkrát z posledných ôsmich oznámených štvrťrokov.

Akcie Boeing


Akcie Boeing v tomto roku stratili -26,91 % a za posledných 12 mesiacov -38,25 % trhovej hodnoty, čím zaostávajú za výkonom indexu S&P 500.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článokAkcie Canoo sa za jediný deň zdvojnásobili vďaka dohode s Walmartom
Ďalší článokPepsiCo zvláda infláciu a prevyšuje očakávania Wall Street
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno