More

  Americký výrobca čokolády Hershey vstúpil do nového roka s impozantnými číslami. Čistý zisk prvom štvrťroku dosiahol 797,45 milióna USD, čo predstavuje značný nárast oproti minulému roku. Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka dosahoval zisk 587,19 milióna USD.

  Americký výrobca čokolády Hershey vstúpil do nového roka s impozantnými číslami. Čistý zisk prvom štvrťroku dosiahol 797,45 milióna USD, čo predstavuje značný nárast oproti minulému roku. Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka dosahoval zisk 587,19 milióna USD.

  Kvartálne výsledky Hershey

  Hershey, známy americký výrobca čokolády, vstúpil do nového roka s impozantnými číslami. Ich nedávno zverejnené výsledky za prvý štvrťrok tohto roku ukázali výrazný rast tržieb a zisku, čo prekvapilo analytikov a potvrdilo pevnú pozíciu spoločnosti na trhu.

  Čistý zisk spoločnosti Hershey v prvom štvrťroku dosiahol 797,45 milióna USD, čo predstavuje značný nárast oproti minulému roku. Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka dosahoval zisk 587,19 milióna USD. Tento pozoruhodný rast bol ešte významnejší, ak zohľadníme zisk bez jednorazových položiek, ktorý dosiahol úroveň 628,29 milióna USD, čo predstavuje 3,07 USD na akciu. Tento výsledok dokonca prekonal očakávania analytikov, ktorí predpokladali upravený zisk na úrovni 2,76 USD na akciu.

  Tržby spoločnosti tiež výrazne vzrástli, a to o 8,7 % na celkovú sumu 3,25 miliardy USD. Tento nárast bol výsledkom stabilného dopytu po výrobkoch spoločnosti Hershey, ktorá sa rozhodla zvýšiť svoje ceny na kompenzáciu rastu vstupných nákladov. Tento krok sa ukázal ako úspešný, pretože trh reagoval pozitívne.

  Najväčším prínosom k týmto výsledkom bol trh Severnej Ameriky, ktorý predstavuje až 80 % z celkového objemu tržieb spoločnosti Hershey. Tržby na tomto trhu sa v prvom štvrťroku zvýšili zo 2,45 miliardy na 2,70 miliardy USD, čo jasne ukazuje na silnú pozíciu spoločnosti na domácom trhu.

  Hershey teda dokázal nielen udržať svoju pozíciu na trhu, ale aj ju zlepšiť prostredníctvom strategických rozhodnutí a schopnosti adaptovať sa na meniace sa podmienky. Pre investorov to znamená, že investície do spoločnosti Hershey môžu byť spoľahlivou voľbou vzhľadom na jej stabilný rast a pevné postavenie na trhu.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 40,1 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +3,1 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -27,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 197,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.