Ceny nemeckých výrobcov v októbri prekvapivo klesli prvý raz od mája 2020, medzimesačne o 4,2%. Analytici čakali ďalšie zvýšenie. Zmiernil sa aj medziročný rast cien na 34,5 % zo septembrových rekordných 45,8%.

  0
  44
  xtb
  Predchádzajúci článokPo krachu burzy FTX rastú obavy z pádu konkurenčnej Crypto.com. Objavili sa špekulácie, že tiež čelí problémom. Firma prepustila viac ako štvrtinu zamestnancov a ukázalo sa, že v októbri omylom poslala kryptomenu ether v objeme $400 MIL na inú kryptomenovú burzu Gate.io.
  Ďalší článokBob Iger, bývalý CEO spoločnosti Walt Disney sa po 3 rokoch vracia na svoj post generálneho riaditeľa po tom, čo Bob Chapek oznámil odstúpenie. Na tejto pozícii pracoval Iger už 15 rokov a za toto obdobie získal napr. štúdia Marvel a Lucasfilms. Akcie Disney reagujú rastom o 8,5%.
  Marek pracuje ako analytik finančných trhov a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.