More

  Čínska automobilka BYD plánuje postaviť svoj prvý európsky závod na výrobu áut v Maďarsku. Firma stále hľadá vhodnú lokáciu a že svoje rozhodnutie oznámi koncom roka.

  Čínska automobilka BYD plánuje postaviť svoj prvý európsky závod na výrobu áut v Maďarsku. Firma stále hľadá vhodnú lokáciu a že svoje rozhodnutie oznámi koncom roka.

  BYD a prvá továreň v Európe

  BYD je najväčším svetovým výrobcom nových energetických vozidiel (NEV), ktoré zahrnujú elektrické autá a plug-in hybridy, a druhým najväčším výrobcom čistých elektromobilov po Tesle. Vládna internetová stránka v Šen-čene, kde sídli BYD, v októbri uverejnila článok, podľa ktorého sa maďarský premiér Viktor Orbán počas návštevy spoločnosti BYD stretol s jej šéfom Wangom Čchuan-fu.

  Kvartálne výsledky

  Čistý zisk za tretí štvrťrok dosiahol 10,41 miliardy jüanov (1,42 miliardy USD), čo je 82,2% nárast oproti predchádzajúcemu roku, pri 38,5% náraste tržieb na 162,15 miliardy jüanov, uviedla firma v podaní burzy cenných papierov. Začiatkom tohto mesiaca uviedla, že čistý zisk za tretí štvrťrok by sa mohol až zdvojnásobiť.

  Organizácia zaznamenala 22,12 % hrubej ziskovej marže za tretí štvrťrok v porovnaní s 18,73 % v druhom štvrťroku, podľa analýzy finančných informácií automobilky agentúry Reuters. Na porovnanie, hrubá marža Tesly, zasiahnutá agresívnym znižovaním cien najmä v Číne, bola v štvrťroku končiacom septembrom na úrovni 17,9 %, čo je v porovnaní s prognózami analytikov viac ako 18 % a pokles z 18,2 % v druhom štvrťroku.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.