More

  Investičný kapitálový gigant Blackstone kupuje firmu Rover Group, špecializujúcu sa na starostlivosť o domáce zvieratá v rámci akvizície v hodnote 2,3 miliardy USD. Akcie spoločnosti Rover si po správe pripísali takmer 30 %.

  Investičný kapitálový gigant Blackstone kupuje firmu Rover Group, špecializujúcu sa na starostlivosť o domáce zvieratá v rámci akvizície v hodnote 2,3 miliardy USD. Akcie spoločnosti Rover si po správe pripísali takmer 30 %.

  Akvizícia na linke Blackstone – Rover Group

  Očakáva sa, že dohoda sa uzavrie v prvom štvrťroku 2024, kedy už Rover nebude verejne obchodovateľnou spoločnosťou. Dohoda zahŕňa 30-dňovú lehotu, ktorá uplynie 29. decembra, počas ktorej môžu predstavitelia firmy a jej poradcovia nemôžu žiadať a rokovať o iných akvizičných ponukách.

  Akcie Roveru sa väčšinou po väčšinu roka pohybovali okolo 7 dolárov, kým začiatkom tohto mesiaca vyskočili na základe silnej správy o príjmoch za tretí štvrťrok. Rover v minulom štvrťroku zarobil 5 centov na akciu, čo je lepšie, ako očakávali analytici 3 centy na akciu. Tržby vo výške 66,2 milióna dolárov v tomto období prekonali aj projekcie Wall Street a v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástli o 30 %.

  „Veríme, že Rover má významnú pristávaciu dráhu pre rast, keďže majitelia domácich zvierat čoraz viac uprednostňujú vysokokvalitnú starostlivosť, flexibilitu a pohodlie,“ povedal Tushar Gupta, riaditeľ spoločnosti Blackstone. Spoločnosť bola založená v roku 2011 a spája majiteľov domácich zvierat s poskytovateľmi starostlivosti, ktorí okrem iného poskytujú stravovanie, stráženie domácich zvierat a venčenie psov.

  Spoločnosť so sídlom v Seattli tvrdí, že od svojho vzniku do 30. septembra si viac ako 4 milióny majiteľov domácich zvierat zarezervovalo viac ako 93 miliónov služieb s viac ako 1 miliónom poskytovateľov starostlivosti o domáce zvieratá v Severnej Amerike a Európe.

  Investičný kapitálový gigant Blackstone kupuje firmu Rover Group, špecializujúca sa na starostlivosť o domáce zvieratá v rámci akvizície v hodnote 2,3 miliardy USD. Akcie spoločnosti Rover si po správe pripísali takmer 30 %.

  Firma Rover

  Rover je americká spoločnosť špecializujúca sa na poskytovanie služieb starostlivosti o domáce zvieratá. Ide o platformu, ktorá umožňuje majiteľom domácich zvierat nájsť spoľahlivých a overených starostov o zvieratá v ich okolí. Firma ponúka širokú škálu služieb, ktoré zahŕňajú prechádzky so psami, opatrovanie domácich zvierat v domácnosti majiteľa, dočasnú starostlivosť počas dovolenky, sledovanie zvierat prostredníctvom videozáznamu a mnoho ďalších.

  Spoločnosť vytvorila platformu, ktorá uľahčuje majiteľom zvierat nájsť kvalitnú a spoľahlivú starostlivosť pre svoje domáce miláčiky, keď nemôžu byť pri nich. Je to obľúbená možnosť pre tých, ktorí hľadajú starostlivosť o svoje zvieratá počas dovolenky, pracovných ciest alebo iných príležitostí, kedy nie sú k dispozícii.

  Akcie spoločnosti Rover si od začiatku tohto roka pripísali +170,8 % a v súčasnosti sa obchodujú za 10,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.