Nepokojné prostredie na finančných trhoch a v hospodárstve nepoľavuje. Dôkazom sú prvé štyri mesiace roka, ktoré boli pre americký akciový trh najhoršie za posledných 80 rokov!

Ako to už na trhoch (a v živote) býva, na jednej strane sú víťazi a na druhej strane porazení. Áno, aj v tomto období existujú spoločnosti, ktorých akcie rastú a patria tak medzi víťazov – napríklad akcie spoločností v eneregtickom sektore, ktorému sa vďaka situácii nebývale darilo a stále darí.

Všetci vedeli, že trend prudko rastúcich cien akcií naprieč sektormi nemôže trvať večne – pandemická kríza v marci 2020 bola varovným signálom, ale spoločnosti ju dokázali odvrátiť vďaka stimulom vlád a centrálnych bánk. Teraz však už nikto nefúka vietor do plachiet spoločností.

Naopak, centrálne banky sú nútené sprísňovať menovú politiku (najmä kvôli inflačným tlakom), čo berie firmám pomyselný vietor z plachiet. A že v kontexte vojny na Ukrajine, výluk v Číne atď. nie je veľa vetra.

To vyvoláva množstvo otázok, z ktorých najviac vystupujú do popredia tie, ktoré napadnú asi každého z nás – kam to všetko smeruje a čo s tým môžeme urobiť? Na tieto a ďalšie otázky sa Vám snažili odpovedať prednášajúci na Analytickom fóre 2022, ktoré organizovala popredná brokerská spoločnosť XTB.

Môžete sa tešiť na panelovú diskusiu zaujímavých hostí, medzi ktorými budú Lukáš Kovanda, Daniel Gladiš, Dominik Stroukal, Jaroslav Brychta, Jakub Vejmola (Kicom) a ďalší. Celý program je rozdelený do tematických blokov – diskutuje sa o inflácii, menovej politike, akciách, komoditách, Forexe a kryptomenách.

Živé vysielanie Analytického fóra 2022 je dostupné YouTube, pričom prístup je samozrejme bezplatný, stačí vyplniť formulár na tejto webovej stránke XTB a odkaz vám bude zaslaný na váš e-mail.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokAnalýza akcie Alibaba: rozlusknutie biznis modelu čínskeho giganta
Ďalší článokNegatívne novinky sa kopia už nie len z makro sveta, ale aj priamo od firiem
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno