Visa a USD Coin

Spoločnosť Visa dnes uviedla, že umožní použitie kryptomeny USD Coin na vyrovnanie transakcií v jej platobnej sieti, čo je najnovší signál rastúceho akceptovania digitálnych mien hlavným finančným priemyslom. Prečo to je dôležitá správa? Visa je najcennejšia fintech spoločnosť sveta s trhovou hodnotou na úrovni 470 miliárd dolárov a jej sieť spracováva každoročne platby v hodnote niekoľkých biliónov dolárov na viac ako 200 trhoch a v 160 menách. Tento krok môžu teda fanúšikovia kryptomien vnímať opäť veľmi pozitívne.

Podpora digitálnych mien ako nového typu zúčtovacej meny predstavuje dôležitý krok vpred pre sieťovú stratégiu siete Visa, ktorá je navrhnutá na zlepšenie všetkých foriem pohybu peňazí, či už v sieti Visa, alebo mimo nej. USD Coin, ktorej použitie spoločnosť schválila je stabilná kryptomena a jej hodnota je viazaná priamo na americký dolár. Visa spustila pilotný program s platobnou platformou Crypto.com a plánuje ponúknuť opciu ďalším partnerom koncom tohto roka.

Čoraz väčšia adopcia kryptomiein

Tento krok podniku prichádza v čase, keď sa veľké finančné spoločnosti vrátane BNY Mellon, BlackRock či Mastercard chopili niektorých digitálnych coinov, čo vyvoláva čoraz väčší optimizmus ohľadom toho, že kryptomeny sa stanú pravidelnou súčasťou investičných portfólií a aj platobného systému.

Čoraz vyššiu adopciu kryptomien potvrdili i investície Tesly či Square do Bitcoinu. Šéf spoločnosti Tesla – Elon Musk navyše minulý týždeň uviedol, že zákazníci si môžu kúpiť ich elektromobily za Bitcoiny, čo predstavuje ďalší významný krok vpred v používaní digitálnych mien ako platidla.

Crypto.com
Zdroj obrázku: Crypto.com

„Vidíme rastúci dopyt zo strany spotrebiteľov na celom svete, aby sme mali prístup k digitálnym menám, mohli ich držať a používať, a vidíme dopyt zo strany našich klientov, aby sme boli schopní vyrábať produkty, ktoré zabezpečia tento prístup pre spotrebiteľov,“ hovorí šéf Crypto – Visa, Cuy Sheffield. platby prostredníctvom kryptomien

Benefity

Doteraz, ak sa zákazník rozhodol platiť kartou od Crypto.com Visa, bolo potrebné digitálnu menu vedenú v kryptopeňaženke previesť na tradičné peniaze. Táto peňaženka uložila tradičnú fiat menu na bankový účet, ktorý bol na konci dňa pripojený k Vise na vyrovnanie akýchkoľvek transakcií. Tento krok spoločnosti Visa, ktorá bude využívať Ethereum blockchain, však vylučuje potrebu prevodu digitálnych mien na tradičné peniaze, aby sa transakcia mohla vyrovnať.

Kris Marszalek, zakladateľ a výkonný riaditeľ Crypto.com sa vyjadril k novinke nasledovne: „Za posledný rok sme zaznamenali rekordný rast nášho podnikania a širšieho krypto ekosystému. Aby sme mohli naďalej urýchľovať svetový prechod na kryptomenu, potrebujeme partnerov, ktorí rozumejú príležitosti a nástrojom, ktoré nám pomôžu dostať sa na trh rýchlejšie a efektívnejšie. Tým, že sme už niekoľko rokov partnerom spoločnosti Visa, sme nadšení, že tento vzťah prehĺbime prostredníctvom našej globálnej dohody a budeme priekopníkom vzrušujúceho svetového prvenstva v platbách prostredníctvom stabilných kryptomien.“

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokAkcie Bilibili klesajú pri svojom debute na burze v Hong Kongu o 6%
Ďalší článokBlockchain môže pomôcť sledovať vakcíny COVID-19
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno