Boj so zamestnancami

Akcionári Ubisoft s výkonom akcií spoločnosti v posledných 5 rokoch nemôžu byť spokojní. Po predchádzajúcom období rýchleho rastu akcie Ubisoft totiž stratili už viac ako -50 % a dnes sa obchodujú na cene €45,66. Posledné negatívne reakcie ohľadom francúzskej hernej firmy, ktorá vydáva viaceré ikonické hry ako Assasin´s Creed, Far Cry, Watch Dogs a Just Dance, sa týkajú jej novej stratégie v oblasti NFT. S tou vôbec nie sú spokojní jej zamestnanci.

Ubisoft sa snaží integrovať do svojich hier blockchainové technológie, predovšetkým v podobe NFT. O tomto pláne podnik informoval svojich zamestnancov 10. februára správou, v ktorej vysvetlil svoj postoj k kryptomenovému priemyslu a najmä to, ako spoločnosť zamýšľa urobiť z neho súčasť svojich hier.

Zamestnanci však ohlásili manažmentu otvorený boj, keďže s tým absolútne nesúhlasia a zdá sa, že firma zostala zaskočená, keď nečakala také prudké negatívne reakcie.

„Vážne, naša dôvera v manažment už bola otrasená riešením prípadov obťažovania, a teraz toto?“ vyjadril sa jeden zamestnanec. Hovorkyňa spoločnosti povedala pre TheStreet: „Strategické inovačné laboratórium Ubisoftu dostalo veľa spätnej väzby a povzbudenie, ale aj obavy, ktoré si berieme k srdcu. Jadrom nášho myslenia je a vždy bude prínos pre hráčov. V Ubisofte si tieto interné výmeny ceníme a myslíme si, že pomáhajú posilňovať naše hry a našu spoločnosť.“

Potenciál NFT

Veľké herné štúdiá vidia NFT ako nový zdroj potenciálnych príjmov. Vo videohrách sa NFT objavujú najmä vo forme doplnkov na vybavenie vašej postavy alebo vo forme jej koristi. Ubisoft ponúkal najmä očíslované prilby, nohavice a zbrane pre hru „Ghost Recon Breakpoint“.

Ale hráči, ku ktorým sa pripojili aj niektorí vývojári, sú proti NFT, pretože podobné experimenty využívajúce nové modely príjmov, ako sú mikrotransakcie, loot boxy a pay-to-win, ktoré sa robili na úkor potešenia hráča už videli.

„Naivní, #NFT-pumpujúci manažéri Ubisoftu dokazujú, že veľa manažérov nemá ani poňatia, o čom hovoria alebo čo robia ich vývojári,“ ostro kritizoval používateľ na Twitteri a zhrnul reakciu na sociálnych sieťach na projekty Ubisoftu.

Akcie Ubisoft


O nespokojnosti akcionárov dobre svedčí aj výkon akcií Ubisoft sa za posledných 12 mesiacov. V tomto období sa akcie podniku prepadli už o -38,3 %, pričom v súčasnosti sa obchodujú za 2,5 násobok tržieb na akciu (P/S), 66,2 násobok zisku na akciu (P/E) a 7,0 násobok EV/EBITDA. Akciám Ubisoft sme sa podrobne venovali tiež v našom článku akcie Activision Blizzard vs. Ubisoft: Ktoré sú lepšie?

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
Predchádzajúci článokRoblox napriek 83% nárastu tržieb sklamal Wall Street, akcie klesajú o štvrtinu
Ďalší článokČo dokáže urobiť zlá akvizícia? Dobrý príklad ukázalo včera Masimo
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno