Akvizícia Zipwhip

Twilio, popredná cloudová komunikačná platforma, v pondelok oznámila, že uzavrela definitívnu dohodu o kúpe spoločnosti Zipwhip za približne 850 miliónov dolárov v rovnakom pomere hotovosti a akcií, pričom transakcia sa má uzavrieť do konca roku 2021. Zipwhip sa následne stane súčasťou obchodnej jednotky Twilio Messaging.

Platforma obchodných textových správ spoločnosti Zipwhip umožňuje podnikom rýchlo a ľahko osloviť zákazníkov prostredníctvom SMS. Organizácie môžu prostredníctvom správy povoliť svoje existujúce bezplatné telefónne číslo v priebehu niekoľkých minút a bezproblémovo vložiť textové správy do svojich pracovných tokov pomocou prispôsobiteľných rozhraní API firmy Zipwhip. Tá má v súčasnosti po celom svete 30 000 zákazníkov a za posledné 3 roky zaznamenala viac ako 400%-ný rast.

Očakáva sa, že transakcia mierne zvýši hrubú ziskovú maržu a výnosy spoločnosti Twilio, ktorá očakáva v druhom štvrťroku 2021 príjmy vo výške 591 miliónov až 601 miliónov dolárov, avšak tento odhad nezahŕňa žiaden dopad z tejto akvizície.

Akcie Twilio
Zdroj obrázku: genvoice.net

Víziou spoločnosti Twilio je vybudovať poprednú svetovú platformu pre interakciu zákazníkov, ktorej dôverujú vývojári a spoločnosti na celom svete. Kľúčovým prvkom tejto vízie je zabezpečenie viacerých bezpečných komunikačných kanálov, ktoré podnikom poskytujú možnosť komunikovať so svojimi zákazníkmi na kanáli, ktorý uprednostňujú. Twilio ponúka cloudové API pre SMS, WhatsApp či chat a pokračuje v posilňovaní svojich produktov, služieb a dosahu pre zasielanie správ. Firma momentálne odosiela a prijíma viac ako 105 miliárd správ ročne.

Akcie Twilio

Akcie Twilio na správu reagovali rastom o +0,79%. Firma vstúpila na burzu v marci 2016 a za obdobie piatich rokov sa jej tržby podarilo znásobiť viac ako 6x, keď vzrástli z 277 miliónov dolárov na 1,76 miliardy dolárov. Napriek faktu, že podnik stále nie je ziskový, rýchly rast výnosov sa pretavil aj do rastu ceny akcií. Tie debutovali na úrovni $23,99 a dnes sú vyššie o +1 148% na cene $299,54.


Slovo manažmentu

„Správy sa stávajú preferovaným spôsobom interakcie spotrebiteľov so značkami, preto je nevyhnutné poskytnúť viac možností zasielania správ,“ uviedol Simon Khalaf, generálny manažér komunikačnej platformy Twilio. „Spojením poprednej svetovej cloudovej komunikačnej platformy a dôveryhodného partnera v ekosystéme zasielania správ máme schopnosť poskytovať bezpečnejšiu a kvalitnejšiu bezplatnú komunikáciu vo veľkom rozsahu. Sme nadšení, že môžeme spoločnosť Zipwhip privítať v tíme Twilio a naďalej budeme pokračovať v našej ceste stať sa poprednou svetovou platformou pre zapojenie zákazníkov, ktorej dôverujú vývojári a spoločnosti na celom svete.“

„Spoločnosti Twilio a Zipwhip zdieľajú víziu budúcnosti obchodných správ a jej rastúcej úlohy v rámci zapojenia zákazníkov,“ uviedol John Lauer, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Zipwhip. „Cieľom spoločnosti Zipwhip je zabezpečiť, aby každá firma, ktorej poskytujeme služby, mohla písať svojim zákazníkom textové správy pomocou ich existujúcich firemných telefónnych čísel. Spoločne tak máme jedinečnú príležitosť pozdvihnúť zákaznícku skúsenosť a pomôcť značkám lepšie komunikovať prostredníctvom dôveryhodného a rastúceho kanálu, o ktorom je známe, že dokáže zvyšovať dlhodobú spokojnosť zákazníkov.“

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
ZDROJBusiness Wire
Predchádzajúci článokČo hovoria analytici na akcie Snowflake?
Ďalší článokBitcoin v prepade takmer 30% po tom, čo Čína signalizuje regulačné zásahy
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno