Turecká burza kryptomien Vebitcoin zablokovala účty

Turecká burza kryptomien Vebitcoin má zablokované svoje bankové účty po nedávnych správach, že burza bojuje s finančnými tlakmi.

0
342

Novinky – burza kryptomien Vebitcoin v problémoch. Agentúra Reuters uviedla, že Vebitcoin je v súčasnosti predmetom vyšetrovania úradov. Proti burze boli podniknuté kroky potom, ako spoločnosť Vebitcoin oznámila, že zastavuje všetky svoje obchodné aktivity. Burza sa v súčasnosti potáca vo veľkých problémoch po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Thodex uteká s 2 miliardami ukradnutých dolárov.

Čo je burza kryptomien Vebitcoin ?

Vebitcoin je ďalšou z tureckých kryptobúrz s mincami. Turecko je pomerne známe tým, že má prekvapivo veľké množstvo búrz s kryptomenami. Pravdepodobne na tejto burze obchodujú hlavne turecký obchodníci. Keďže stránka je dostupná iba v tureckom jazyku, zahraničným investorom by sa v skutočnosti mohlo obchodovať dosť ťažko. 

xtb

Túto burzu vlastní turecká spoločnosť Vebitcoin Teknoloji A.Ş. Okolnosť, že názov spoločnosti, ktorá je vlastníkom, je uvedený na webových stránkach burzy, nemusí znamenať, že je „podvodná“. Aj keď po posledných týždňoch sa tomu dá ťažšie verí.

Ďalšia rana pre turecký trh s kryptomenami 

Táto správa prichádza ako veľká rana pre tureckých obchodníkov s kryptomenami, ktorí sa tento týždeň museli vyrovnať s nedávnym zatvorením inej miestnej burzy.

Vebitcoin uviedol, že zastavil všetky aktivity, aby „splnil všetky nariadenia a nároky“. Vo vyhlásení zverejnenom na webovej stránke Vebitcoin sa v oznámení uvádza: „Vzhľadom na nedávny vývoj v priemysle kryptomien boli naše transakcie oveľa intenzívnejšie, ako sa očakávalo. S poľutovaním by sme chceli konštatovať, že táto situácia nás viedla k veľmi zložitému procesu vo finančnej oblasti. Rozhodli sme sa ukončiť svoju činnosť, aby sme splnili všetky nariadenia a nároky. “

burza kryptomien Vebitcoin
Vebitcoin. Zdroj: BeingCrpto

CEO spoločnosti Thodex na úteku s 2 miliardami dolárov

Správa prichádza niekoľko dní po tom, čo ďalšia turecká burza kryptomien Thodex videla, ako jej generálny riaditeľ Faruk Fatih Ozer jednoducho zmizol s odhadovanými prostriedkami vo výške 2 miliárd dolárov. Ponechanie prístupu používateľov k ich finančným prostriedkom alebo akýkoľvek spôsob výberu. 

Orgány konali rýchlo v snahe nájsť CEO kryptoburzy Thodex. Medzitým, 62 ľudí bolo zatknutých a zadržiavaných v súvislosti so sťažnosťami proti podvodom na burze. V súčasnosti sa stále očakáva zatknutie ďalších 16 osôb. Orgány v Turecku sa po oznámení rýchlo pripojili k zamestnancom spoločnosti Vebitcoin. Štyria zamestnanci správcu kryptoburzy boli zadržaní pre obvinenie z podvodu. 

Turecké zákony zakazujúce kryptomeny 

Táto správa prichádza ako veľká rana pre obchodníkov s kryptomenami v krajine. Turecká centrálna banka už podnikla kroky k zákazu platieb kryptomenami. Citujúc, že ​​platby v kryptomene môžu pre investorov a obchodníkov predstavovať nenahraditeľné straty. 

Najnovší vývoj ukazuje, že dve turecké burzy kryptomien zastavujú podnikanie v oblasti, ktorá sa javí ako podvodná záležitosť. Tento krok by pravdepodobne mohol v budúcnosti priniesť viac vládnych zásahov. 

burza kryptomien Vebitcoin, burza kryptomien Vebitcoin, burza kryptomien Vebitcoin,

Pozri tiež:

Novinky zo sveta kryptomien a akcií.

Ako zdaniť zisk s kryptomien.

Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno