Platforma Fantom – Top 5 výnosových farmien na novej sieti.

V sieti Fantom je veľa výnosových fariem, z ktorých každá poskytuje riešenia DeFi a príležitosti na poľnohospodárske výnosy pre používateľov všetkých úrovní skúseností.

0
296

Priestor DeFi na Fantom sa rýchlo stáva najrýchlejšie rastúcim sektorom kryptopriemyslu a môže sa pochváliť aktívami v hodnote 200 miliónov dolárov uzamknutými na rôznych platformách v celej sieti Fantom. Rýchly rast vesmíru poháňajú investori, ktorí sa snažia lepšie využívať a dosahovať príjmy prostredníctvom výnosových fariem.

V sieti Fantom je veľa výnosových fariem, z ktorých každá poskytuje riešenia DeFi a príležitosti na poľnohospodárske výnosy pre používateľov všetkých úrovní skúseností.

xtb

Platformy DeFi na Fantome sú jedinečné, pretože sú:

 • Bez oprávnení, čo znamená, že s nimi môže komunikovať ktokoľvek s prístupom na internet a podporovaným klientom peňaženky alebo prehliadača.
 • Sú tiež dôveryhodné , čo znamená, že nie sú potrebné žiadne tretie strany ani sprostredkovatelia.

Fantom sa stal vedúcou blockchainovou sieťou vďaka svojim okamžitým transakciám, zanedbateľným poplatkom za plyn a dôslednej integrácii s vládami z Afganistanu a Pakistanu. Táto sieť je relatívne nová, ktorá v roku 2019 spustí svoju prvú hlavnú sieť. Odvtedy sa Fantom a jeho natívny token, FTM, osvedčili ako poprední konkurenti v boji o škálovateľnejšie blockchainy.

Sieť Fantom poskytuje používateľom DeFi mnoho výhod a výhod, vrátane:

 • Vyššie výťažky vďaka dostupnosti a obľúbenosti siete
 • Nižšie poplatky v porovnaní s inými poprednými blockchainmi
 • Príjemnejšie a intuitívne farmy s výťažkom, vďaka ktorým je DeFi prístupný aj pre tých najnáročnejších používateľov.

Most ETH-FTM tiež uľahčuje prístup k DeFi on Fantom, pretože premostenie aktív z Etherea na Fantom sa deje prostredníctvom jednoduchej funkcie výmeny na MultiChain.

Koľko môžem zarobiť na farme?

Pretože existuje toľko platforiem, odmeny, ktoré môžete získať, sa líšia. Najobľúbenejšie platformy ponúkajú kdekoľvek medzi 10-50% výnosom z popredných hlavných aktív, ako sú:

 • Fantom (FTM)
 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Stablecoiny ako USDT a fUSDT

Väčšina fariem s výnosmi na Fantom ponúka vyššie odmeny pri použití natívneho tokenu platformy alebo špekulatívnejších aktív, pretože vyžaduje likviditu na prevádzku svojich DEX alebo AMM. 

Fantom. Zdroj: Nomics

Najlepšie 5 výnosové farmy na Fantom

Teraz sme odpovedali na niektoré otázky, ktoré by ste mohli mať ohľadne farmárstva s úrodou. Poďme k nášmu prehľadu fariem s najväčšími úrodami na Fantom –

1. SpiritSwap

 • SpiritSwap je popredný DEX v spoločnosti Fantom, ktorý používa podobný model AMM ako Uniswap.
 • Vďaka tomu môžu poskytovatelia likvidity vložiť pár tokenov a algoritmus automaticky vytvorí trhy pre tokenový pár.
 • Odmeny za výnos sa získavajú prostredníctvom poplatkov získaných zo swapov a obchodov uskutočnených na SpiritSwap.

SpiritSwap v súčasnosti zaisťuje 43 miliónov dolárov v TVL a poskytuje rôzne fondy s vysokým výnosom a možnosti vkladu pre aktíva vrátane FTM, ETH, BTC a ich natívnych tokenov SPIRIT. Platforma tiež výrazne podporuje zloženie, pretože poplatky za interakciu s inteligentnými zmluvami sú takmer zanedbateľné.

2. SpookySwap

 • SpookySwap je komunitne orientovaný obchodník zameraný na DEX, ktorý využíva sieť na poskytovanie najvyššej rýchlosti, bezpečnosti a škálovateľných transakcií.
 • Používa podobný model AMM ako SpiritSwap

SpookySwap v súčasnosti zaisťuje 51 miliónov dolárov v TVL a poskytuje celý rad fondov s vysokým výnosom a možnosti vkladu pre aktíva vrátane FTM, ETH a ich natívnych tokenov BOO. SpookySwap je tiež známy tým, že sa zameriava na komunitu a tvorbu umeleckých diel, ktoré je možné raziť ako NFT.

3. HyperJump

 • HyperJump figuruje ako # 3 na našom zozname fariem s najlepším výnosom na Fantom.
 • Je to protokol DeFi a ekosystém založený na NFT, hrách a tokenomike, ktoré výrazne prospievajú používateľom DeFi na Fantome.
 • HyperJump sa zameriava na gamifikáciu a na to, aby bola hra DeFi zábavnejšia, a to získavaním odmien za hranie natívnych hier a ponúkaním odmien prostredníctvom súťaží a ich natívnych tokenov ORI.

Hyperjump poskytuje úložiská, farmy a možnosti vkladania pre rôzne aktíva pochádzajúce z ekosystému Fantom spolu s fondmi a trezormi pre vedúce aktíva z iných sietí. Ponúka tiež natívny most z BSC-FTM a naopak, ktorý ďalej diverzifikuje ich odmeny. Odmeny sa získavajú v ORI aj v druhom tokene MECHS, na ktorý je tiež možné vložiť ďalšie výnosy.

4. Financie Waka

 • Waka Finance je platforma AMM a DEX s budúcimi plánmi likvidného vkladu, požičiavania a požičiavania a využívania produktov.
 • Jeho ambíciou je stať sa DeFi hubom špeciálne vyrobeným na využitie sily blockchainu.

Waka Finance je v počiatočných fázach rastu, v súčasnosti si prostredníctvom svojej platformy zaisťuje aktíva v hodnote 16 mil. USD. Poskytuje škálu združení s vysokým výnosom a možnosti vkladu pre aktíva v sieti s odmenami vyplácanými v ich natívnom tokene WAKA. 

5. Beefy Finanace

 • Beefy Finance je platforma na optimalizáciu výnosu s viacerými reťazcami, ktorá umožňuje používateľom maximalizovať výnosy pomocou automatizovaných investičných stratégií.
 • Spoločnosť Beefy využíva fondy likvidity a trezory z mnohých platforiem založených na platforme Fantom, ako sú SpookySwap, Ester a Froyo, na zabezpečenie lepších výnosov pre používateľov v podobe ich natívneho tokenu BIFI.

  Spoločnosť Beefy Finance v súčasnosti zaisťuje prostredníctvom svojich fondov Fantom aktíva v hodnote takmer 10 miliónov dolárov a ponúka vysoko konkurenčné kombinované výnosy z rôznych aktív.

Záver

Ako bude priestor DeFi naďalej rásť, prirodzene vzniknú nové možnosti hospodárenia s výnosmi, pretože čoraz viac investorov sa snaží svoje aktíva dobre využiť a maximalizovať svoje výnosy. 

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno