TOP 10: Najvýkonnejšie akcie uplynulého týždňa

Pozrite si zoznam desiatich najvýkonnejších akcií za uplynulý týždeň.

0
583

Uplynulý týždeň sa pohybovali akciové trhy na historicky najvyšších cenách v histórii, pričom býčí trh poháňajú najmä technologické spoločnosti. Posledné týždne sa tiež nesú v znamení oznamovania kvartálnych výsledkov, ktorú odštartovali tradične finančné inštitúcie. Zatiaľ najpôsobivejšie vyzerali štvrťročné čísla od investičnej banky Goldman Sachs, ktoré sme taktiež spracovali do samostatného článku.

Investorov taktiež zaujali výsledky technologických firiem ako IBM, Intel či Intuitive Surgical a tento týždeň sú na zozname kvartálne výsledky firiem ako Tesla, Facebook, Apple, Microsoft či Visa, ktoré by mohli výrazne zamávať trhmi. Optimizmus na akciových trhoch poháňa rast samotných akcií a tu je zoznam 10 spoločností, ktoré v uplynulom týždni vzrástli najviac.

Najvýkonnejšie akcie minulého týždňa:

xtb

1.Sunworks | +83,05%


Akcie firmy majú výborné momentu, veď ešte na začiatku aktuálneho roka bola cena akcií na úrovni $4,70, pričom dnes minulý týždeň ukončila obchodovanie vo výške $22,90 za akciu (+387% od začiatku roka)

2.GameStop | +62,89%


Predajca videohier zažíval ťažký minulý rok, avšak aktuálne je na radaroch celej Wall Street. Minulý týždeň firma zažila obrovský nárast cien akcií a dnes v pre-market obchodovaní sú v pluse o ďalších 50% po tom čo „šortujúca“ firma Citron Research odstúpila svojich po veľmi zaujímavom strete so špekulatívnou skupinou, ktorá sa zorganizovala na sociálnej sieti Reddit a vytlačila ceny akcií nahor.

3.Gevo | +54,56%


Spoločnosť Gevo má za sebou nielen fantastický minulý týždeň, ale jej akcie zatiaľ zažívajú vstup do roku 2021, keď sa vyšplhali z úrovne $4,33 za akciu na $10,51. (+142% od začiatku roka). Dnes v pre-market obchodovaní sú akcie v pluse o ďalších 16,5%.

4.BlackBerry | +54,12%


Akcie technologickej firmy pokračovali v raste po tom čo podnik dosiahol urovnanie sporu s Facebookom. BlackBerry je ďalšou firmou z tohto rebríčka, ktorej cena akcií sa od začiatku roka viac ako zdvojnásobila. Z $6,58 za akciu na $14,04 (+113%).

5.Palantir | +30,74%


Spoločnosť Palantir vstúpila na burzu ešte len minulý rok, avšak od svojho IPO sa akciám výborne darí, čo potvrdili aj v minulom týždni rastom o 30%.

6.Stitch Fix | +28,22%


Na šiestom mieste sa objavila pomerne neznáma firma Stitch Fix, ktorá svojim akcionárom v uplynulom týždni vyniesla 28% a pokračovala v rýchlom raste, keď je od začiatku kalendárneho roka v pluse 73%.

7.Jumia Technologies | +21,55%


Do rebríčka najlepšie akcie minulého týždňa sa dostal taktiež rýchlo rastúci e-shop pôsobiaci v Afrike, miesto mu zabezpečil najmä piatkový nárast akcií o 25%.

8.Teladoc Health | +16,61%


Firma Teladoc Health, ktorú sme zaradili hneď do dvoch našich článkov: 3 rastové akcie s veľkým potenciálom v roku 2021 a 3 akcie, ktoré menia svet zdravotníckych technológií, v uplynulom týždni vzrástla o viac ako 16% a pokračuje v dobrých výkonoch od začiatku roka.

9.Fastly | +13,35%


Na predposlednej priečke sa umiestnila softvérová spoločnosť Fastly. Jej akcie sa v uplynulom týždni vyšplhali o 13,35% vyššie, čím však iba doháňala straty z predchádzajúcich dní.

10.Ford Motor Company| +13,27%


Rebríček uzatvára jedna z najznámejších automobiliek sveta – Ford. Jej akcie rastú vzhľadom na optimizmus, ktorý panuje ohľadom elektromobilov, pričom Ford hrá v tejto oblasti významnú úlohu.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno