Spoločnosť Honest Co., ktorej spoluzakladateľka je aj známa herečka Jessica Alba, sa zameriava na výrobu detských a kozmetických výrobkov. Aktuálne sa však taktiež pripravuje na svoju prvú verejnú ponuku akcií. Firma so sídlom v Los Angeles podala v piatok žiadosť o IPO u americkej komisie pre cenné papiere a burzy.

Podnik, ktorý si potrpí na eko kvalite, bezpečnosti a cenovej dostupnosti svojich produktov by mohol získať približnú trhovú hodnotu vo výške 2 mld. dolárov. „Pokračujeme v plnení našej misie, ktorá má inšpirovať všetkých pri vedomom milovaní života a pravidelne skúmame všetky rôzne finančné stratégie a možnosti“, uviedol vo vyhlásení zástupca spoločnosti Honest.

Honest
Honest IPO – zdroj obrázku: Honest

Firma, ktorá si rýchlo získala popularitu v USA, následne ju čakal strmý pád a teraz opäť je vo fáze rastu, bola založená v roku 2012 a ponúka plienky, zvlhčovacie krémy, šampóny a ďalšie výrobky prostredníctvom svojho e-shopou a vo viac ako 32 tisíc maloobchodných miestach. V minulosti taktiež získala viac ako 500 miliónov dolárov na financovanie od podporovateľov vrátane spoločností L Catteron, IVP, Lightspeed Venture Partners a General Catalyst.

Hneď v prvom roku Honest zaznamenala tržby vo výške 12 mil. dolárov, do roku 2014 sa znásobili viac ako desaťnásobne na hodnotu 150 mil. dolárov a o rok neskôr prekročili miliardovú hranicu. Meteorický rast bol podporený spomínanými financovaniami a neúnavným budovaním svojej značky a reklamy. Avšak následne firma začala strácať a nepomohlo jej ani neuskutočnený presun pod krídla svetového giganta Unilever. Po niekoľkých zmenách, ktoré prijal nový generálny riaditeľ spoločnosti sa spoločnosť pokúša chytiť druhý dych aj prostredníctvom uvedenia na trh cenných papierov.

Ďalšie novinky

xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokNajbohatší človek na svete – J. Bezos odstúpi z čela Amazonu po 26 rokoch
Ďalší článokAkcie Google sú v pluse o viac ako 7% po výborných štvrťročných výsledkoch
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno