Spoločnosť Chegg oznámila zrýchlený odkup akcií a akvizíciu za $436 mil.

Akcie Chegg poskočili nahor, keďže kroky manažmentu môžu naznačovať, že firma je po prudkom prepade z predchádzajúcich týždňov podhodnotená.

0
1804

Akcie Chegg

Akcie spoločnosti Chegg včera stúpli o +2,84% a dnes rastú o ďalšie +2,06% na $26,23 po tom, čo online vzdelávacia spoločnosť oznámila zrýchlený plán spätného odkúpenia akcií spolu s akvizíciou platformy na výučbu jazykov Busuu. Ide tak konečne o pozitívne správy pre akcionárov firmy, ktorá stratila takmer polovicu svojej hodnoty 2. novembra, keď sa jej akcie prepadli za jediný deň o -48,82%. Kvôli tomuto poklesu sa akcie Chegg taktiež zaradili medzi 70 akcií, ktoré v tomto roku stratili viac ako polovicu svojej hodnoty.

Tento prepad bol spôsobený prognózou tržieb na posledný kvartál roku 2021, ktorá ráta s príjmami v rozmedzí od 194 do 196 miliónov dolárov, čo je výrazne pod očakávaniami Wall Street. Manažment informoval, že horšiu výkonnosť možno pripísať odklonu od online vzdelávania kvôli znovu otvoreným školám.


Spätný odkup akcií

Vedenie podniku túto situáciu využilo a plánuje v tomto štvrťroku prostredníctvom zrýchleného programu odkupu akcií získať vlastné akcie v hodnote 300 miliónov dolárov. To môže byť dôkaz o tom, že manažment považuje svoje akcie za podhodnotené a je to tiež znakom „sily našej súvahy a opätovne potvrdzuje našu dôveru v dlhodobú príležitosť pre Chegg, ako aj náš pokračujúci záväzok zvyšovať hodnotu pre akcionárov,“ povedal generálny riaditeľ Chegg, Dan Rosensweig.

Akvizícia Busuu

Samostatne spoločnosť tiež oznámila, že kúpila startup Busuu, ktorý pôsobí v oblasti jazykového vzdelávania za približne 436 miliónov dolárov. Busuu ponúka individuálne, ale aj firemné jazykové vzdelávanie a je tak jedným z hlavných konkurentov na trhu pre verejne obchodovanú firmu Duolingo, ktorá tento rok debutovala na burze Nasdaq. Podľa tlačovej správy Chegg očakáva, že tržby Busuu za celý rok 2021 budú približne 45 miliónov dolárov s medziročným rastom viac ako 20%.

Ocenenie a čo hovoria analytici?

Akcie Chegg sa aktuálne obchodujú za 15,5 násobok očakávaného budúcoročného zisku na akciu (Forward P/E), 22,3 násobok ročného voľného cashflowu na akciu (P/FCF), resp. za 33,4 násobok EV/EBITDA. To vzhľadom na potenciál rozmachu online vzdelávania v ďalších rokoch znie pomerne lákavo. Nevýhodou je relatívne vysoký dlh, ktorý má aktuálne spoločnosť na úrovni 1,15 miliardy dolárov.

Analytici nie sú ohľadom akcií Chegg k 25. novembru veľmi optimistickí, keď iba 7 zo 16 má stanovený rating BUY alebo OUTPERFORM, avšak ich priemerný cenový cieľ je vo výške $51,5, čo je o +100,4% viac ako je ich súčasná cena.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článokBlack Firday na burze? Týchto 70 akcií stratilo viac ako polovicu svojej hodnoty
Ďalší článokZakladateľ Twitteru J. Dorsey odstupuje z pozície CEO
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno