Roku v rozhovoroch s firmou Quibi

Získa obľúbená stremovacia platforma Roku krátkotrvajúci obsah od spoločnosti Quibi?

1
279

Podľa informácií Wall Street Jornal spoločnosť Quibi v súčasnosti vedie aktívne rozhovory s firmou Roku Inc o predaji svojho obsahu po tom čo sa rozhodla ukončiť svoje podnikanie. Spoločnosť Qubi spustila svoju platformu v apríli minulého roku a na jej čele stál filmový magnát Jaffrey Katzenberg, ktorý na projekt dokázal získať kapitál vo výške 1,75 mil. dolárov. Cieľom podniku bolo vyvinúť krátky streamovací obsah pre mobilné zariadenia, avšak v náročnej konkurencii sa nedokázal presadiť a v októbri ohlásila, že končí.

Medzi najznámejšie produkcie Quibi patrí napr. Most Dangerous Game s L.Hemsworthom, Survive so Sophie Turner, Dummy, Chrissy´s Court, The Fugitive, 50 states of fright či Flipped. Finančné podmienky možného obchodu zatiaľ nie sú známe a ani predstavitelia spoločnosti Roku neposkytli žiadne oficiálne stanovisko a odmietli sa vyjadrovať k možným špekuláciám.

Roku prevádzkuje obľúbenú streamovaciu platformu v USA, ktorá ponúka v rámci svojho obsahu filmy a seriály produkované inými spoločnosťami (na rozdiel od Netflixu či Disney+, ktoré ponúkajú predplatiteľom najmä vlastný obsah). Odkúpením obsahu od Quibi získala množstvo exkluzívneho obsahu a to hlavne z dôvodu, že Quibi sa zameriavala na seriály s maximálnou dĺžkou 10 minút.

xtb

Spoločnosť Roku zažíva úspešný rast naprieč všetkými dôležitými metrikami čím naplno ťaží z rozmachu streamovacích platforiem v uplynulých rokoch. Firme sa podarilo od roku 2015 zvýšiť svoje výnosy z 319 mil. dolárov na 1,13 mld. v roku 2019, čo predstavuje 253% nárast za 4 roky. Za rovnaké obdobie sa počet mesačných užívateľov tejto obľúbenej platformy zvýšil z 11,3 mil. na 46 mil. v septembri 2020. Napriek vysokému rastu výnosov a užívateľov spoločnosť s trhovou hodnotou presahujúcou 40 miliárd dolárov nedokázala vyprodukovať zisk. To by sa však mohlo zmeniť o dva roky, kedy by sa malo podľa analytikov dostať podnikanie firmy do zelených čísel.

Potenciál rastu ocenili vysokým zhodnotením aj investori, ktorí vytlačili ceny firemných akcií o viac ako 1 100% od svojho vstupu na burzu v roku 2017, pričom len v poslednom roku sa zvýšili o viac ako 130%.

xtb

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno