Potenciálna akvizícia padla a akcie Darktrace stratili tretinu hodnoty

Akcie spoločnosti zameranej na vývoj umelej inteligencie v oblasti kybernetickej ochrany sa prepadli o 33% kvôli stroskotanej akvizícií. Darktrace taktiež vykázal 46% rast tržieb a prvý ziskový rok.

0
55

Stroskotaná akvizícia

Akcie kyber-bezpečnostnej spoločnosti Darktrace sa prepadli až o -33 % na 3,52 GBP po tom, čo americká súkromná investičná firma Thoma Bravo uviedla, že nemá v úmysle poskytnúť ponuku na prevzatie Darktrace. Britská spoločnosť informovala, že o možnej kúpe rokovala s Thoma Bravo už minulý mesiac, avšak nepodarilo sa dospieť k dohode. Thoma Bravo samostatne uviedla, že si vyhradzuje možnosť urobiť ponuku za určitých okolností počas nasledujúcich šiestich mesiacov.

Akcie Darktrace sú v roku 2022 veľmi volatilné, keď v marci dosiahli maximum 511,5 pencí a v júli klesli na 287,6 pencí za akciu. Po zverejnení rokovaní o prevzatí v auguste vyleteli na nové ročné maximum, avšak po stroskotaní potenciálnej akvizície boli zisky dnes vymazané.

xtb

Darktrace

Spoločnosť Darktrace, ktorú v roku 2013 založili matematici a experti na kybernetickú obranu. Jej zakladajúcim investorom bola investičná spoločnosť Invoke Capital Partners, ktorú vytvoril britský podnikateľ Mike Lynch.

Technológia Darktrace Immune System využíva umelú inteligenciu na to, aby sa naučila ako organizácie fungujú a ako komunikujú ich zamestnanci s cieľom zistiť nezrovnalosti, zastaviť kybernetické útoky a zabrániť ich šíreniu. Využíva na to analogický prístup k učeniu „digitálnej DNA“ organizácie a neustále sa meniacemu prostriediu.

Podnik sa za krátky čas stal jedným z hlavných globálnych hráčov na trhu kybernetickej ochrany a iba medzi fiškálnymi rokmi 2018 a 2022 sa jeho príjmy zvýšili 5,2-násobne z 79,4 na 415,5 milióna dolárov.

Hospodárske výsledky

Darktrace zároveň dnes oznámil koniec svojho fiškálneho roka 2022, v ktorom jeho tržby oproti minulému roku stúpli o 45,7 % a zisk na báze EBITDA (pred zdanením a zaplatením úrokov a odpisov) o 873,7 % na 63,8 milióna dolárov. Čistý zisk dosiahol 1,5 milióna a voľný cash flow 99,5 milióna dolárov. Ročné opakujúce sa príjmy (ARR) vzrástli medziročne o 42,6 % a dosiahli nové maximum na úrovni 514 miliónov dolárov a počet zákazníkov sa rozšíril o 32,1 % na 7 437.

Akcie Darktrace


Akcie Darktrace sa po neúspešnom prevzatí spoločnosťou Thoma Bravo priblížili svojmu historickému minimu.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno