Úvod Kryptomeny Elrond uvádza na trh zlato a striebro kryté deFi

Elrond uvádza na trh zlato a striebro kryté deFi

Spoločnosť chce spustiť žetóny kryté zlatom, striebrom a platinou.

0
Platforma Elrond - krytie tokenov drahými kovmi

Vysoko výkonná blockchainová platforma Elrond sa ponára hlbšie do decentralizovaného financovania so svojou najnovšou ponukou, ktorá bude tokenizovať drahé kovy. Elrond nadviazal partnerstvo s britskou fintechovou spoločnosťou Aurus, ktorá uľahčuje tokenizáciu drahých kovov a komodít.

Čo je Elrond ?

Elrond je vysokorýchlostný blockchain, ktorý využíva adaptívne delenie stavu a bezpečný algoritmus proof-of-stake. Umožňuje lineárnu škálovateľnosť a viac ako 15 000 transakcií za sekundu so šesťsekundovou latenciou a so zanedbateľnými nákladmi, podľa reklamy na oficiálnej stránke.

Pôvodný token spoločnosti, EGLD, klesol v tento deň o 4%. V čase písania tohto článku EGLD menil majiteľa za niečo vyše 90 dolárov.

cena EGLD. Zdroj: Nomics

Rovnako ako väčšina altcoinov súvisiacich s DeFi, aj EGLD si tento rok odniesla veľký úspech zo svojho historického maxima. 12. apríla token dosiahol 244 dolárov a dnes sa predáva na úrovni 90,2 dolárov.

V súčasnosti je v obehu 18 miliónov tokenov, čo dáva spoločnosti trhovú kapitalizáciu vo výške 1,6 miliárd dolárov. To ho radí na 62 miesto v grafoch trhových kapitalizácií, tesne pod THORchain’s RUNE.

Krytie tokenov drahými kovmi

Tri tokeny za zlato, striebro a platinu – AWG, AWS a AWP – budú vydané na blockchaine Elrond ako tokeny ESDT. Trojica komoditných žetónov bude krytá jedným gramom príslušného drahého kovu, podľa oznámenia, generálneho riaditeľa spoločnosti Elrond Network, Beniamina Mincu: „To otvára dôležité príležitosti pre účastníkov decentralizovaného financovania ( DeFi), aby mohli pracovať so stabilnými menami iného druhu, ktoré sú viazané na drahé kovy namiesto fiat mien.“

DeFi podporené zlatom

Žetóny kryté drahými kovmi budú sprístupnené na Elrondovej burze Maiar a na automatizovanom tvorcovi trhu, ktorý bol predstavený v apríli.

Spoločnosť dodala, že spolupráca bude smerovať aj k hlbšej integrácii tokenov Aurus do jej existujúcich produktov. To by zahŕňalo použitie tokenov krytých komoditami ako kolaterál na vypožičiavanie a požičiavanie, prípadne aj spustenie nových stablecoinov na ich základe.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Beniamin Mincu, tiež uviedol, že tradičné aktíva ako zlato a striebro získajú prostredníctvom DeFi likviditu: „Technológia blockchain zvýši tradičné aktíva ukladajúce hodnotu tým, že ich urobí likvidnejšou, bezpečnejšou a lacnejšou na vlastníctvo a prevod. Tešíme sa, až uvidíme kreatívne prípady použitia DeFi pre produkty, ktoré Aurus prinesie do siete Elrond. “

Warriors. Zdroj: Bloomberg

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Exit mobile version